Зустріч ОПЕК+ скасували

Зустріч ОПЕК+ скасували

Укрінформ
Заплановану на понеділок зустріч нафтовидобувних країн у форматі ОПЕК+ скасовано.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Організації експортерів нафти (ОПЕК).

"Після консультацій з принцом Абдуль-Азізом Бін Салманом, міністром енергетики Королівства Саудівська Аравія, та Олександром Валентиновичем Новаком, віце-прем'єр-міністром Російської Федерації – головою та співголовою засідання міністрів ОПЕК та країн-нечленів ОПЕК – скликане 18-те міністерське засідання країн ОПЕК та країн – не членів ОПЕК було скасовано", - заявив генсек ОПЕК Мохаммад Баркіндо.

За його словами, дата наступного засідання буде визначено "у належний час", про що усі делегації буде повідомлено.

Відповідно до повідомлень ЗМІ, 18-те міністерське засідання країн-членів Організації експортерів нафти (ОПЕК) та країн, які не є членами цього нафтового картелю (ОПЕК+), мало розпочатися близько 16 години, однак його початок відкладався через неформальні консультації між учасниками, а згодом делегати стали заявляти, що офіційного засідання не відбудеться.

Читайте також: Нафта дешевшає в очікуванні продовження переговорів ОПЕК+

Перед засіданням стало відомо, що між двома членами ОПЕК - Саудівською Аравією та ОАЕ зберігається серйозна суперечка щодо подальших планів нафтовидобутку. Більшість країн-учасниць картелю на чолі з КСА підтримують збільшення виробництва нафти на 400 тис. барелів на добу (б/д) з серпня і продовження угоди до кінця 2022 року. Незгоду з пропозицією висловили ОАЕ, які наполягають на зміні своєї референтної бази зниження видобутку з 3,168 до 3,8 млн б/д, а також не підтримують продовження угоди ОПЕК+. Водночас напередодні зустрічі міністр енергетики КСА заявив про несприйняття такої позиції і неготовність робити виняток для ОАЕ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-