Нацбанк прогнозує сповільнення інфляції восени

Нацбанк прогнозує сповільнення інфляції восени

Укрінформ
Національний банк очікує, що інфляція восени дещо сповільниться.

Про це на брифінгу сказав голова Національного банку Кирило Шевченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Інфляція почне сповільнюватись вже восени цього року та повернеться до цілі 5% у першому півріччі 2022 року", - сказав Шевченко.

Він зазначив, що сповільнення інфляції восени відбудеться через поступове вичерпання ефекту низької бази порівняння, гарного урожаю та стабілізуючого впливу монетарної політики. Упродовж найближчих місяців інфляційний тиск залишатиметься значним з огляду на переважно тимчасові чинники, зокрема на фактори пропозиції та низьку базу порівняння минулого року.

Шевченко також зауважив, що у травні інфляція прискорилася вище за прогноз Національного банку насамперед через подорожчання окремих високоволатильних компонентів споживчого набору під впливом переважно короткострокових факторів.

"У травні зростання споживчих цін сягнуло 9,5% у річному вимірі. Прискорення цінової динаміки пов'язано насамперед із тенденціями на світових товарних ринках, зокрема з подорожчанням природного газу та соняшникової олії", - зазначив Шевченко.

Він також додав, що інфляційні очікування бізнесу та населення хоч і залишаються підвищеними, але стабілізувалися в останні місяці.

Читайте також: Світовий банк залишив прогноз зростання ВВП України на рівні 3,8%

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 2 червня затвердив прогноз економічного і соціального розвитку України на 2022 - 2024 роки та Бюджетну декларацію на три роки. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що інфляція повернеться до таргету в 5% вже у 2023 році, а у 2022 році становитиме 6,2% у річному вимірі. Буде забезпечено макроекономічну стабільність, а курс долара очікується у коридорі 28 - 29 грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-