Держгеонадра оголосили про початок позапланових перевірок

Держгеонадра оголосили про початок позапланових перевірок

Укрінформ
Державна служба геології та надр України проведе позапланові заходи державного нагляду (контролю) стосовно суб’єктів господарювання, які займаються видобутком корисних копалин.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі відомства.

Зазначається, що позапланові перевірки відбудуться на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 14 травня 2021 року. Держгеонадра оприлюднили перелік підприємств, де пройдуть перевірки; у ньому - 144 компанії.

«Ми проведемо позапланові заходи державного геологічного контролю на об’єктах, спеціальні дозволи на які отримані поза аукціоном, та де не здійснюється видобуток. Адже держава має забезпечувати дієвий контроль, посилювати боротьбу з незаконним видобутком, захищаючи національні інтереси», – прокоментував голова Служби Роман Опімах.

Перевірці підлягають кілька категорій надрокористувачів. Йдеться, зокрема про компанії, які:

поза аукціоном отримали спеціальні дозволи на користування надрами за результатами апробації запасів корисних копалин без спецдозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки;

не розпочали видобування корисних копалин, передусім нафти і газу, протягом двох років після отримання ліцензії на видобування;

не розпочали видобування протягом двох років після затвердження балансових запасів вуглеводнів у разі наявності відповідного спецдозволу;

не розпочали видобування корисних копалин протягом 10 років після отримання спецдозволу, що передбачає подальше видобування.

При цьому позапланові перевірки не буде проведено в тих надрокористувачів, яких Держгеонадра в другому-четвертому кварталах 2021 року має перевіряти за планом. Також під позапланові перевірки не підпадають компанії із зупиненою дією ліцензій та компанії із зони проведення Операції об’єднаних сил.

Читайте також: Держгеонадра за два місяці має оприлюднити інформацію про всі видані ліцензії - Данілов

Як повідомлялось, Президент України Володимир Зеленський 25 березня указом №122/2021 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Щодо стану справ у сфері надрокористування». Згідно з документом, РНБО рекомендує Прем’єр-міністру доручити Держгеонадрам забезпечити проведення в 2021 році позапланових перевірок діяльності відповідних суб’єктів господарювання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-