Підприємці у «червоних» зонах уже можуть реєструватися на отримання ₴ 8 тисяч

Підприємці у «червоних» зонах уже можуть реєструватися на отримання ₴ 8 тисяч

Укрінформ
Підприємці та наймані працівники, діяльність яких була призупинена на час перебування регіону, в якому вони працюють, у “червоній” зоні, з 19 квітня 2021 року можуть подавати заяви на отримання допомоги від держави у сумі 8 тис. гривень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

“Уряд розробив комплекс заходів по підтримці людей та бізнесу, які будуть реалізовуватись у співпраці з місцевими органами. Попередня програма виплат, яка діяла під час “карантину зимових канікул” була дуже успішна. Нею скористалися 470 тис. людей та отримали виплати на суму 3,8 млрд грн. Закликаємо підприємців і працівників знову активно реєструватись і отримувати допомогу”, - прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Зазначається, що гарантовану допомогу у 8 тисяч гривень можуть отримати: наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо: основний КВЕД на останній день попереднього місяця належить до тих, до яких застосовуються обмеження "червоної" зони; організація, у якій працює працівник, нарахувала за нього ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу; середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць; найманий працівник не працює за сумісництвом.

Також ФОПи, якщо: основний КВЕД на останній день попереднього місяця віднесено до тих, до яких застосовуються обмеження "червоної" зони; зареєстровані понад 3 місяці; сплатили ЄСВ не менше, ніж за 6 місяців у 2020 році; підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, не припинена; якщо, він не є одночасно найманим працівником.

Відмічається, що до переліку основних видів діяльності, щодо яких застосовуються протиепідемічні обмеження, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб - підприємців в разі потрапляння регіону в “червону” зону включено, зокрема: роздрібну торгівлю в спеціалізованих магазинах: комп’ютерами, програмним забезпеченням, побутовими електротоварами; взуттям, шкіряними виробами, текстилем, килимами; будматеріалами, меблями, товарами для дому; книгами, аудіо- та відеозаписами; іграшками, спортінвентарем; годинниками, ювелірними виробами; роздрібну торгівлю деталями та приладдям для автотранспорту; роздрібну торгівлю з лотків і на ринках; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; демонстрацію кінофільмів; функціонування бібліотек та музеїв; театральну та концертну діяльність; діяльність спортклубів, фітнес-центрів.

Читайте також: Зеленський закликає ФОПів подавати заявки для отримання «карантинних» 8 тисяч

Наголошується, що подати заяву на отримання допомоги від держави у 8 тис. грн можна впродовж 30 днів з дня запровадження правил “червоної” зони в регіоні, де ФОП або найманий працівник здійснюють діяльність. Якщо цей регіон було віднесено до “червоної” зони протягом лютого-березня 2021 року, заяву потрібно подати до 18 травня 2021 включно. Подати заяву на допомогу можна на Порталі або у застосунку Дія.

У міністерстві повідомиляють, що окрім допомоги з Держбюджету, підприємці та наймані працівники можуть отримати допомогу з місцевого бюджету регіону, в якому вони працюють. Рішення про призначення цієї допомоги та її розмір приймають органи місцевого самоврядування. Детальну інформацію про таке рішення можна дізнатись безпосередньо у органів місцевого самоврядування регіону, в якому здійснюється діяльність.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-