Кошти з рахунків боржників автоматично списуватимуть сім банків

Кошти з рахунків боржників автоматично списуватимуть сім банків

Укрінформ
До системи автоматичного списання боргів із рахунків українців уже підключено сім банків. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє платформа відкритих даних Opendatabot.

«Банки почали списувати борги українців автоматично за вимогою державних та приватних виконавців. До системи автоматичного списання вже підключено 7 банків», - йдеться в повідомленні.

До системи автоматичного списання боргів підключено: «Таскомбанк», «ПриватБанк», «Універсал Банк» (Монобанк), «ОКСІ банк», «Банк Восток»,«Індустріалбанк», «ПроКредит Банк».

23 березня 2021 року Мін’юст видав наказ, згідно з яким із рахунків боржників гроші будуть списуватися автоматично. Раніше виконавці та банки могли примусово стягувати лише кошти за несплату аліментів. В інших випадках банки блокували рахунки, але для стягнення коштів потрібен був окремий паперовий запит. Наразі вся процедура проходить у кілька кліків в онлайн-режимі.

Списати борги можуть у людей, що потрапили до Єдиного реєстру боржників. Зараз там знаходиться 5,5 мільйона боргів. Більшість з них це борги перед комунальними установами, за штрафи ПДР або несплату аліментів.

Читайте також: Кияни заборгували понад чотири мільярди за тепло і гарячу воду

Ще 44 установи підключені до тестового середовища, 11 банків перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань для початку тестування. Тобто найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднано 62 українських банки із 73.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-