Обсяги споживання населенням електроенергії суттєво завищені – Енергоатом

Обсяги споживання населенням електроенергії суттєво завищені – Енергоатом

Укрінформ
ДП «НАЕК «Енергоатом» на прикладі діяльності АТ "Харківобленерго" навело докази завищення даних щодо обсягів споживання населенням електроенергії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті ДП «НАЕК «Енергоатом».

В компанії проаналізували рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка 7 квітня 2021 року наклала штраф у розмірі 1,7 млн грн на АТ «Харківобленерго» за порушення ліцензійних умов господарської діяльності з розподілу електричної енергії. За даними регулятора, у жовтні 2020 року «Харківобленерго» нарахувало 19-ти домогосподарствам надлишкові обсяги споживання електроенергії в обсязі 11,5 млн кВт-год.

"Виходить, що кожне з таких домогосподарств споживало по 813,5 кВт-год. кожної години протягом всієї доби кожного дня жовтня минулого року. «Харківобленерго» відобразило саме такі дані в комерційному обліку, а «Харківенергозбут» погодився із цими обсягами споживання, які є абсолютно нереалістичними, і відніс їх до категорії використання побутовими споживачами", - зазначили в НАЕК «Енергоатом».

Як наголошують в компанії, саме такі обсяги електроенергії Енергоатом поставив ДП "Гарантований покупець" за пільговою ціною 15 коп. за кВт-год., який своєю чергою передав їх "Харківенергозбуту".

"Це призвело до збитків НАЕК "Енергоатом" на суму понад 20 млн грн – лише стосовно 19 домогосподарств і лише у жовтні 2020 року. Зрозуміло, що надлишки вказаних обсягів електроенергії були використані не для населення, а перепродані для комерційного використання за значно вищою ціною", - зробили висновок в Енергоатомі.

У зв'язку з указаними фактами, компанія має намір звернутися до правоохоронних органів.

"У підсумку є недоотримання Державним бюджетом України значної частини коштів. Компанія поінформує правоохоронні органи про факти значного завищення статистики обсягів споживання населенням електроенергії", - підкреслюється у повідомленні.

Енергоатом також звернувся до НКРЕКП та ДП "Гарантований покупець" із закликом консолідувати зусилля задля виявлення аналогічних випадків у інших регіонах України, встановити реальні обсяги споживання електроенергії населенням та застосовувати покарання за зловживання суб’єктами ринку з метою запобігання таким зловживанням у майбутньому.

Читайте також: Фіксовану ціну на електроенергію для населення зберегли до 1 травня

Як повідомляв Укрінформ, згідно із положенням про покладення спеціальних обов'язків (ПСО), НАЕК "Енергоатом" зобов'язана продавати ДП "Гарантований покупець" електричну енергію в обсягах, які необхідні для задоволення потреб побутових споживачів у торговій зоні об'єднаної енергетичної системи України. З 1 січня 2021 року Енергоатом здійснює продаж електричної енергії для потреб населення державному підприємству "Гарантований покупець" за ціною 15 коп. за 1 кВт-год. У березні 2021 року ДП "НАЕК "Енергоатом" заявило, що ДП "Гарантований покупець" штучно завищує обсяги електроенергії, яку нібито потребує населення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-