Цього тижня курс долара помітно не зміниться - експерти

Цього тижня курс долара помітно не зміниться - експерти

Укрінформ
На поточному тижні не очікується помітної зміни курсу долара, готівковий долар у банках торгуватиметься приблизно 27,8/28,0 грн.

Про це йдеться в щотижневому прогнозі компанії "Альпарі", який є в розпорядженні Укрінформу.

"На цьому тижні ми не очікуємо помітної зміни курсу долара до гривні. Долар на міжбанку торгуватиметься через тиждень приблизно 28,0 грн, а готівковий долар у банках торгуватиметься у межах 27,8/28,0 грн", - йдеться в повідомленні.

У Альпарі зазначають, що за минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився незначно і різноспрямовано. Курс НБУ, який запізнюється, ще знижувався, на інших сегментах ринку долар зріс на 0,1-0,3%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,96 до 27,91 грн (-0,2%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 27,75/27,97 до 27,79/27,98 (+0,1%). У той же час спред між середнім продажем і середньою купівлею скоротився з 0,8% до 0,7%.

Читайте також: Експерти очікують зміцнення гривні у квітні

Як повідомлялося, заступник очільника НБУ Юрій Гелетій заявив, що Нацбанк не стримуватиме курс гривні, навіть якщо він значно різнитиметься від рівня, закладеного в держбюджеті та інших планах. Він нагадав, що в Україні реалізується режим плаваючого курсоутворення, тому значення курсу визначається виключно динамікою попиту і пропозиції іноземної валюти на ринку. "Нацбанк не триматиме курс на рівні, передбаченому в бюджеті. Саме ринок генерує попит і пропозицію, а отже, й визначає курс", - заявив Гелетій, відповідаючи на питання, чи буде НБУ допомагати Мінфіну, якщо побачить, що курс у держбюджеті і в обмінних пунктах не однаковий.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні очікується помірне зростання курсу гривні до долара і більш помітне зміцнення стосовно до євро за рахунок того, що європейська валюта продовжує дешевшати на світовому ринку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-