Укрексімбанк оскаржує у Верховному Суді продаж заводу «Протеїн»

Укрексімбанк оскаржує у Верховному Суді продаж заводу «Протеїн»

Укрінформ
АТ "Державний експортно-імпортний банк України" (АТ "Укрексімбанк") оскаржує у Верховному Суді продаж заводу «Протеїн» зі збитками на сотні мільйонів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба банку.

Укрексімбанк вимагає скасувати продаж за 51 млн грн заводу «Протеїн-Продакшн» з переробки соєвих бобів у Кіровоградській області, який був переданий у заставу державному банку в забезпечення боргу групи «Креатив» екснардепа Станіслава Березкіна на більш як 4 млрд грн.

Засідання з розгляду касаційної скарги банку щодо визнання результатів аукціону недійсними відбудеться 1 квітня у Верховному Суді.

Правова позиція банку полягає в тому, що продаж заставного майна відбувся за заниженою ціною, з порушенням рішення комітету кредиторів, а також при чинній забороні апеляційного суду на проведення аукціону та при зупиненій ухвалі суду першої інстанції про згоду на продаж майна, про які були обізнані ліквідатор (Струць М.П.) та торгова організація (Українська універсальна біржа «Капітал»).

«Аукціон відбувався всупереч прямій забороні суду та без погодження комітетом кредиторів і забезпеченим кредитором, а для штучного обмеження кола учасників був максимально скорочений строк подачі заявок – лише 4 дні, доступ для представників банку та ЗМІ був заблокований силовим прикриттям охоронних фірм та повідомленням про замінування будівлі, де відбувався аукціон. Ми просимо Верховний Суд дати належну оцінку фактам грубого порушення законодавства не лише ліквідатором, а й суддями Західного апеляційного господарського суду, які ухвалили незаконне, на думку банку, судове рішення. Майно банкрута має бути продане не в інтересах пов’язаних осіб, а для задоволення вимог кредиторів за прозорою процедурою та справедливою ринковою ціною», – зазначив директор департаменту реструктуризації та стягнення Укрексімбанку Олег Лазовський.

Читайте також: Справа на 6 мільярдів: Укрексімбанк виграв суд у столичного забудовника

Аукціон з продажу заставленого заводу відбувся у вересні 2019 р. за відсутності згоди банку як забезпеченого кредитора та за значно заниженою ціною в 51 млн грн порівняно з ринковою оцінкою в 700 млн грн. Рішенням Господарського суду Львівської області від 11 червня 2020 р. результат аукціону було визнано недійсним, проте вказане судове рішення було скасоване 27 липня 2020 р. постановою Західного апеляційного господарського суду (головуючий Мирутенко О.Л., судді Данко Л.С., Плотніцький Б.Д.), після чого матеріали справи були частково втрачені в апеляційному суді.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-