План бюджету-2020 за доходами перевиконаний на 54 мільярди - Мінфін

План бюджету-2020 за доходами перевиконаний на 54 мільярди - Мінфін

Звіт
Укрінформ
За уточненими даними, торік до Державного бюджету України надійшло 1 076 млрд грн доходів. Це на 54 млрд грн більше, ніж планувалося після квітневого перегляду Основного фінансового документа.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін під час публічного представлення звіту про виконання Державного бюджету України за 2020 рік.

Бюджетні видатки, за словами посадовця, торік сягнули майже 1 288 млрд грн й були профінансовані у повному обсязі. Особливо Улютін наголосив на тому, що всі соціальні видатки, видатки на оборону, на обслуговування державного боргу й фінансування фонду боротьби з COVID-19 здійснювалися без затримок та повному обсязі.

“Незважаючи на умови “ідеального шторму”, за яких країні довелося жити минулого року, ми утримали бюджетний дефіцит на нижчому, аніж передбачалося, рівні. 5,3% (близько 218 млрд грн) при узгодженому у квітні показнику в 7,5% ВВП”, - наголосив доповідач.

Він нагадав, що торік країні довелося долати не лише виклики, пов’язані з коронавірусом. Ознаки погіршення макроекономічної ситуації з’явилися ще у четвертому кварталі 2019 року. Недовиконання плану доходів загального фонду у січні-лютому становило близько 18 млрд грн. І вже в першому кварталі реальний ВВП країни скоротився на 1,3% рік до року, хоча початковий варіант бюджету-2020 складали із розрахунку на його річне зростання на 3,7%.

Впровадження ж карантинних обмежень, за словами посадовця, лише погіршило й без того не найкращу ситуацію. Однак за підсумками року план за доходами вдалося перевиконати, передусім, завдяки підвищенню ефективності адміністрування податків і зборів.

“У квітні змінили керівників Податкової та Митної служб. Й ефективну роботу Податкової було помітно вже з перших днів роботи нового очільника. Саме вдосконалення роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінювання ризиків та ліквідація схем ухилення від сплати податків разом із підвищенням середньої зарплати по країні й дозволили виконати бюджет попереднього року", - зазначив Улютін.

Читайте також: Мінфін розмістив облігацій ще на ₴14,3 мільярда

Зокрема, додав він, суттєво перевиконано план надходжень внутрішнього ПДВ (майже на 40 млрд грн), акцизного податку (6 млрд грн), податку на доходи фізичних осіб (майже стільки ж). Що допомогло компенсувати недонадходження ПДВ з імпорту, податку на прибуток, ренти й частини чистого прибутку та дивідендів, які мали перерахувати до бюджету держпідприємства.

Як повідомляв Укрінформ, законом про Державний бюджет України на 2021 рік доходи визначено у сумі 1 092 млрд грн, видатки - у сумі 1 328 млрд грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету затверджено на рівні 247 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-