Експерт назвав ризики участі в програмі «Доступна іпотека 7%»

Експерт назвав ризики участі в програмі «Доступна іпотека 7%»

Укрінформ
У програмі «Доступна іпотека 7%» у 2021 році зможуть взяти участь близько 5 тис. українських сімей, проте перед участю в цій програмі потрібно зважити всі ризики.

Таку думку висловив експерт Національного банку України, економіст Андрій Блінов у програмі «5 вопросов на злобу дня» на телеканалі «Дом».

Він зазначив, що насамперед потрібно розуміти, що іпотека — це кредит, який видають під заставу наявного житла. Водночас сім'я повинна вносити перший платіж розміром 15% від вартості квартири.

«Також ви маєте розуміти, що навіть при ставці в 7% за 10 років набігає складний відсоток до 100%. Це означає, що якщо ви купуєте під 7% якусь квартиру, то вартість вашої квартири подвоюється. Вам у вигляді відсотків доведеться виплатити ще стільки ж», — розповів Блінов.

Тому всім, хто цікавиться цією програмою, він радить брати іпотеку на термін від трьох до семи років.

«Ще один важливий момент — комісія. Дійсно, існує певний відсоток, який може брати банк. Наскільки я пам’ятаю, він становить до 1% від усіх сукупних платежів. Але зараз будь-якими кредитами передбачено, що банк видає паспорт кредиту, де повністю розкриває всі свої комерційні умови і питання, пов’язані зі страховкою, з комісійним обслуговуванням. Після цього вираховується так звана ефективна процентна ставка. Вона в собі містить усе», — додав експерт.

Також, за його словами, потрібно розуміти, що ця програма фінансується з держбюджету, який ухвалюють лише на рік.

«Питання полягає в тому, наскільки держава далі готова виконувати свої обіцянки і в бюджеті на наступний рік розширити програму до 2 млрд грн, а в перспективі — до 5 млрд грн. Це гроші, які потрібні будуть в наступні роки, щоб фінансувати цю процентну ставку. А тут, як ми знаємо, завжди все впирається в те, який закон про бюджет ухвалюють народні депутати і чи є в цьому бюджеті відповідний рядок», — пояснив Блінов.

Читайте також: Іпотека під 7% і лізинг під 5%: депутатка пояснила, у чому різниця

Як повідомляв Укрінформ, 27 січня Кабінет Міністрів підтримав ініціативу глави держави про доступну іпотеку в межах 7% річних та затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном. До програми «Доступна іпотека 7%» приєдналися сім банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Глобус банк, ОТП банк, Мегабанк, Кредобанк.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-