Президента закликають не допустити відставки очільника Енергоатома

Президента закликають не допустити відставки очільника Енергоатома

Укрінформ
Громадська організація "Українське ядерне товариство"(УкрЯТ) закликає Президента Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Олексія Гончарука не допустити відставки очільника НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського.

Про це йдеться у відкритому листі УкрЯТ, направленому 27 листопада Президенту України та голові Кабміну за підписами почесного президента УкрЯТ, заслуженого енергетика України Володимира Броннікова та голови координаційної ради Спілки ветеранів атомної енергетики і промисловості Максима Кременя, що є у розпорядженні Укрінформу.

У своєму зверненні профільна ГО наголошує, що з початку військової агресії Росії атомна енергетика стала гарантом енергетичної безпеки України, тож вона закликає керівництво держави негайно втрутитися у ситуацію.

"Як стало відомо, міністр енергетики та захисту довкілля терміново ініціював відставку президента НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського - фахівця, який тричі очолював Енергоатом та був заступником міністра енергетики з питань ядерної галузі та відновлюваної енергетики. Має високий авторитет та довіру всіх можливих світових інституцій у ядерній галузі та виступав із доповіддю з питань забезпечення національної безпеки на засіданні Атлантичної ради. За рекордно стислі терміни ціною величезних зусиль атомників та безпосередньо президента ДП "НАЕК "Енергоатом" було реалізовано низку спільних з Європою та США проєктів, які дали можливість знищити історичну залежність української атомної галузі від російської. Атомники змусили державу з імперськими амбіціями, яка звикла диктувати умови шантажем та підкупом, стати пересічним гравцем на ринку, прозоро конкурувати за нього, а не як зазвичай диктувати свої умови через політичні важелі", - йдеться у листі.

Підписанти звернення вважають, що останні заяви міністра енергетики та захисту довкілля ставлять хрест не лише на майбутньому розвитку, а й на безпечній та надійній роботі атомної галузі, яка забезпечує понад 50% виробництва найдешевшої у світі електроенергії для України.

"11 блоків-мільйонників вже півроку працюють вдвічі дешевше, ніж платить населення за соціальним – найдешевшим тарифом на електроенергію! При цьому українські атомники встигають виконувати всі міжнародні вимоги, забезпечувати фізичний захист АЕС у військових умовах, модернізувати АЕС відповідно до найсучасніших технологій, продовжувати ресурс атомних блоків, в яких сплив термін експлуатації, на 10, а подекуди на 20 років. Програма Юрія Недашковського "9 блоків за 6 років" майже реалізована. Хіба це не критерії ефективної роботи державного підприємства для міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля?" - зазначають члени УкрЯТ.

Вони також нагадали, що НАЕК "Енергоатом" щороку посідає перші місяця серед підприємств України за індексом прозорості, успішно проходить всі місії Всесвітньої асоціації операторів АЕС та МАГАТЕ (Агентство з ядерної енергетики, входить до загальної системи міжнародних організацій ООН).

"Україна з блоками радянського дизайну першою у світі прийняла місію з фахівців, які працюють на енергоблоках західного дизайну, та успішно пройшла перевірку. Росія від такої перевірки відмовилася", - йдеться в зверненні.

Читайте також: Енергоатом розвиває міжнародну співпрацю для підвищення безпеки АЕС

Автори звернення висловили обурення діями міністра енергетики та захисту довкілля Оржеля. Вони переконані, що обмеження виробництва вітчизняної атомної електроенергії на користь імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, а також гальмування процесу нарощення експорту української атомної електроенергії у Польщу можуть призвести до залежності від РФ.

"Все це становить небезпеку не лише для стабільної роботи енергосистеми України, але й для стабільного забезпечення населення України доступною атомною електроенергією", - вважають автори звернення.

Як повідомлялося, напередодні у соцмережах з'явилися повідомлення, що міністр Оржель ініціював відставку президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського.

"Українське ядерне товариство" - найбільша громадська організація в енергетиці України, яка входить до Європейського ядерного товариства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-