Банки бояться можливих криз: у НБУ пояснили, що гальмує здешевлення кредитів

Банки бояться можливих криз: у НБУ пояснили, що гальмує здешевлення кредитів

Укрінформ
Незважаючи на те, що Нацбанк знижує облікову ставку, банки не поспішають здешевлювати кредити, побоюючись майбутніх криз в економіці.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб, відповідаючи на питання про вплив облікової ставки на ставки банків.

"Ми показуємо, що ставки будуть знижуватися, але ринок ставиться до цього обережно. Тому банки не поспішають знижувати ставки. Це нормальна ситуація, бо ми ще не досягли нашої інфляційної мети, і довіра до наших дій знаходиться у процесі формування. Треба розуміти, що в банківській системі є родова травма криз... Вони побоюються: знизимо зараз ставку, ліквідність пропаде, а раптом настане нова криза", - сказав Сологуб.

Читайте також: НБУ посилив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності

Також він зазначив, що є ще один стримуючий фактор: кредитна політика державних банків.

"Справа в тому, що сьогодні держбанки ... займають велику частку на ринку, перш за все в роздрібному сегменті, й інші фінустанови орієнтуються на них. Відповідно, від їхньої відсоткової політики залежить відсоткова політика всієї банківської системи. І це гальмує зниження ставок в економіці... І поки поведінка держбанків не стане ринковою, структурна проблема збережеться", - зазначив заступник голови НБУ.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський очікує, що до кінця поточного року кредитні ставки знизяться на 1,5-2 відсоткових пункти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-