НБУ посилив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності

НБУ посилив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності

Укрінформ
Національний банк посилив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Національний банк України з метою мінімізації кредитних ризиків за кредитами екстреної підтримки Національним банком України ліквідності банків установив додаткові вимоги до наданих банком кредитів, майнові права за якими надаються в заставу Національному банку України", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, НБУ матиме право не приймати в забезпечення за кредитом екстреної підтримки майнові права за кредитним договором банку з юридичною особою, якщо вона має прострочену заборгованість в інших банках та майнові права за кредитним договором із фізичною особою, якщо вона має прострочену заборгованість більш як на 7 днів в інших банках.

Відповідні зміни до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків затверджено постановою правління НБУ від 4 жовтня 2019 року №119.

Читайте також: У Фонді гарантування розкрили деталі схемного кредитування у банку Камбіо

Як повідомлялось, у грудні 2016 року Національний банк як кредитор останньої інстанції запровадив новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків – Emergency liquidity assistance (ELA). Кредити ELA призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку, коли той вичерпав інші джерела підтримки ліквідності, зокрема на міжбанківському кредитному ринку та за стандартними інструментами рефінансування НБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-