У НБУ пояснили, чому у вересні міжнародні резерви зменшились на 2,6%

У НБУ пояснили, чому у вересні міжнародні резерви зменшились на 2,6%

Укрінформ
Міжнародні резерви України у вересні зменшилися на 2,6% - до 21,4 млрд дол., через значні обсяги погашень за державним боргом.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

"Станом на 1 жовтня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 21 437,7 млн дол. США (в еквіваленті). У вересні вони зменшилися на 2,6% через значні обсяги погашень за державним боргом", - йдеться в повідомленні.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники: по-перше, операції з управління державним боргом. Загалом за минулий місяць уряд і Національний банк сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 1 973,8 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 1 223,7 млн дол. США спрямовано на обслуговування та погашення єврооблігацій, 560,9 млн дол. США було сплачено за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом, решту коштів – за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями. Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення урядом облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті, на суму 546,9 млн дол. США.

По-друге, на валютному ринку спостерігалась сприятлива ситуація, зумовлена насамперед двома новими фундаментальними факторами – стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий державний борг та рекордним зростанням врожайності зернових в Україні. Ці фактори забезпечили суттєве перевищення пропозиції валюти над попитом у вересні і дали Національному банку змогу поповнити міжнародні резерви на 930,3 млн дол. США. Зокрема, 650,3 млн дол. США було куплено під час здійснення інтервенцій за єдиним курсом та 280,0 млн дол. США – з вибору найкращого курсу.

Валютних інтервенцій з продажу валюти упродовж місяця Національний банк не здійснював.

По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість зменшилася на 80,8 млн дол. США (в еквіваленті).

Читайте також: Бізнес покращив ділові очікування - Нацбанк

Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні резерви України на 1 вересня 2019 року становили 22,0 млрд дол. США (в еквіваленті).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-