Потенціал річкових перевезень по Дніпру може сягати 65 мільйонів тонн – експерт

Потенціал річкових перевезень по Дніпру може сягати 65 мільйонів тонн – експерт

Укрінформ
Потенціал річкових перевезень по Дніпру до 2025 року може сягати до 65 млн тонн, але реально його можна реалізувати лише на половину.

На цьому наголосив керівник експертного напрямку Центру транспортних стратегій Андрій Шкляр під час круглого столу щодо покращення судноплавства на річках Дніпро та Прип’ять у рамках Другого форуму регіонів України та Білорусі в Житомирі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо подивимося на так звану зону впливу річки Дніпро, тобто територію навколо водних артерій, де річкові перевезення можуть конкурувати за вартістю та логістикою із залізницею і автотранспортом, то їх потенціал із урахуванням розвитку економіки становить орієнтовно 60-65 млн тонн на горизонті до 2025 року. Це той максимум, за який річка може боротися, і мова йде виключно про український вантажопотік без того, що може додатися у результаті гіпотетичного запуску Е40 (міжнародний водний шлях, що з’єднує польський Гданськ з українським Херсоном, протяжність 2250 км - ред.)», - зауважив Шкляр.

Утім, за його словами, ті 60-65 млн тонн не можуть реально бути забезпечені можливостями річки.

«Пропускна спроможність гідротехнічних споруд Дніпра при залученні запланованих капітальних інвестицій у кращому випадку сягатиме 30-32 млн тонн вгору і вниз по річці. Ми розуміємо, що це буде боротьба тільки за половину потенційної вантажної бази. Вантажопотік ділитиметься на 2 великі категорії – внутрішній і експортно-імпортний», - додав експерт.

При цьому, у 2025 році потреба у флоті змішаного плавання становитиме орієнтовно 130 одиниць, а баржо-буксирного складу – приблизно 90.

Читайте також: АМПУ та ShipNEXT розроблять цифрову систему обміну даними для суден та портів

Як повідомлялось, у 2017 році Офіс ефективного регулювання оцінював ринок вантажних річкових перевезень в Україні в 6,5 млн тонн на рік з потенціалом зростання у три рази до 2020 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-