У Нафтогазі назвали загрозу вчасному старту опалювального сезону

У Нафтогазі назвали загрозу вчасному старту опалювального сезону

Укрінформ
НАК «Нафтогаз України» оприлюднив список із 127 виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу на пільгових умовах (відповідно до положення про покладання спеціальних обов'язків (ПСО).

Про це 19 вересня повідомив департамент з комунікацій Нафтогазу.

"НАК "Нафтогаз України" інформує про виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО)… Наразі список включає 127 боржників при загальній кількості тепловиробників (на момент завершення минулого опалювального сезону) – 1316 підприємств", - йдеться в повідомленні.

Минулого тижня список виробників тепла, які не виконували вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах ПСО включав 133 боржника.

У Нафтогазі зауважують, що неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів у опалювальний період.

Із переліком тепловиків-боржників можна ознайомитись у таблиці на сайті НАК «Нафтогаз України».

Як повідомляв Укрінформ, згідно з інформацією Нафтогазу, станом на 17 вересня 2019 року сумарна прострочена заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, становить близько 35,2 млрд грн. Найбільша сумарна прострочена заборгованість за використаний газ в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Донецької (7 млрд грн), Дніпропетровської (6,6 млрд грн), Харківської (4,1 млрд грн) областей та м. Києва (3,2 млрд грн).

Читайте також: Учасники газових переговорів домовилися зустрітися у 20-х числах жовтня

Як відомо, урядова постанова №867 від 19 жовтня 2018 року передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є підписання договору з Нафтогазом та виконання хоча б однієї з таких умов: дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій та без урахування штрафних санкцій); укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ; погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіка погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

У всіх інших випадках Нафтогаз не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам на пільгових умовах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-