Українська картопля є найдорожчою в регіоні — експерт

Українська картопля є найдорожчою в регіоні — експерт

Укрінформ
Українські сільгоспвиробники продають картоплю нового врожаю дорожче, ніж їхні колеги з сусідніх Росії та Білорусі, тому імпорт даної культури з цих країн не припиняється.

Про це повідомляє аналітична платформа плодоовочевого бізнесу Еast-fruit з посиланням на заяву економіста інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрія Ярмака.

"На сьогоднішній день українська картопля є найдорожчою в регіоні. За неї українські фермери просять у середньому близько 8,5-9,5 грн (0,34-0,38 дол.) за кг, в той час як картоплю в Росії можна купити навіть по 0,15 дол. за кг, тобто більш ніж удвічі дешевше. У Білорусі ціни на картоплю в середньому у два рази нижчі, ніж в Україні - близько 0,18-0,19 дол. за кг, тому і російську, і білоруську картоплю зараз дуже вигідно ввозити в Україну", - розповів Ярмак.

Він зазначає, що, незважаючи на зростання пропозиції картоплі на українському ринку, ціни на неї не знижуються.

Читайте також: Навесні від цін на цибулю “плакали”, тепер за бульбу втридорога платимо

"Більш того, з появою на ринку найбільш цікавих кулінарних сортів середня оптова ціна на преміальні сорти продукції української картоплі навіть незначно підвищилася на вихідних. Це може призвести до ще більш динамічному зростання імпорту", - прогнозує експерт.

При цьому галузеві асоціації скаржаться, що Білорусь встановила нерівні правила доступу торгівлі картоплею. У той час як картопля з Білорусі ввозиться в Україну без обмежень, українські експортери картоплі зобов'язані доводити, що їхня картопля виробляється на ділянках, вільних від карантинних організмів. При цьому картопля з Білорусі не завжди дуже високої якості.

Аналітики Еast-fruit вважають, що навіть після запровадження обмежень на поставки картоплі з Білорусі та Росії (що малоймовірно) захистити від неї український ринок буде вкрай складно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-