Зубко розповів як працюватимуть Фонд енергоефективності та

Зубко розповів як працюватимуть Фонд енергоефективності та "теплі" кредити

Фото
Укрінформ
Діяльність Фонду енергоефективності не означатиме припинення програми «Теплі кредити», вони існуватимуть паралельно.

Про це сказав віце-прем`єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час обговорення часткового відшкодування вартості заходів з енергоефективності «Енергомодернізація багатоквартирних будинків» з представниками муніципалітетів та облдержадміністрацій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ні, програма не припинить роботу. Моя позиція проста: чим більше програм працюватиме в Україні на енергоефективність, тим краще. Програма «Теплі кредити» фінансує, крім ОСББ, ще й квартири, приватні будинки. Скажу відверто, Фонд у приватний сектор нескоро зайде», - сказав Зубко, відповідаючи на запитання, чи припиниться програма «Теплі кредити», оскільки створений Фонд енергоефективності.

Обговорення проекту "Енергомодернізація багатоквартирних будинків" / Фото: Худякова Олена, Укрінформ

За словами віце-прем'єра, програма «Теплі кредити» працюватиме переважно з приватним сектором.

Як відомо, Фонд енергоефективності був створений наприкінці березня цього року з метою підтримки заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів держбюджету, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Протягом 2019-2024 років Україна реалізує низку проектів за фінансової допомоги від Євросоюзу, зокрема 104 млн євро підуть на підтримку енергоефективності.

Читайте також: Муніципальні послуги: експерти «U-LEAD з Європою» проведуть тренінги для ОТГ

Як повідомляв Укрінформ, із жовтня 2014 року в Україні діє для населення та ОСББ розроблена Держенергоефективності і впроваджена урядом програма «Теплі кредити». Програмою передбачено відшкодування з держбюджету в таких розмірах: 20% суми кредиту (але не більш ніж 12 тис. грн) - на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб; 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) - на придбання енергоефективного обладнання / матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків; 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн у розрахунку на одну квартиру) - для ОСББ як юридичних осіб для загальнобудинкових заходів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-