Зеленський підтримує відтермінування запуску оптового енергоринку

Зеленський підтримує відтермінування запуску оптового енергоринку

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підтримує відтермінування запуску оптового ринку електричної енергії.

Про це сказав представник Президента в Кабміні Андрій Герус на засіданні Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Позиція нового Президента в даному випадку – не займатися політикою. Він, звичайно, до цієї реформи не має ніякого відношення, але як відповідальна людина та гарант Конституції він звичайно що підтримує перенесення (запуску - ред.) цього нового ринку, для того щоб підготуватися, для того щоб зробити цю реформу якісною», - зазначив Герус.

Представник Президента в уряді сказав, що також підтримує необхідність відтермінування запуску енергоринку.

«Моя позиція, що треба дати більше часу. Моя позиція була – перенести його на рік, але й на три місяці – це теж спосіб врятувати ситуацію», - сказав Герус.

Він окремо зупинився на проблемних моментах, які унеможливлюють початок функціонування цього ринку з 1 липня.

«По-перше, це перехресне субсидіювання. Стаття закону чітко говорить, що воно має бути ліквідоване до нової моделі ринку. Перехресне субсидіювання не ліквідовано, а тільки нарощувалося за останні роки. Наступне - це борги, маємо проблему, що накопичуються нові борги і є дуже поганий рівень платежів», - сказав представник Президента.

Читайте також: Україні слід перенести запуск ринку електроенергії - Світовий банк

Ще одним проблемним аспектом, на його думку, є питання конкуренції. «Звичайно, що найбільші учасники ринку – дві групи компаній, які сумарно контролюють 90 відсотків виробництва. Нічого не відбулося для побудови справжньої конкуренції на цьому ринку», - пояснив представник Президента в Кабміні.

За його словами, проблемою є також відсутність належної нормативно-правової бази. «Так, за місяць до впровадження нового ринку у нас немає всієї нормативно-правової бази, яку мають розуміти навіть некваліфіковані учасники ринку – постачальники або споживачі», - наголосив Герус.

Як повідомлялося, Світовий банк рекомендує Україні перепланувати запуск енергоринку на 1 жовтня 2019 року.

Сам Герус наприкінці квітня заявляв, що запуск нового ринку електричної енергії слід перенести на рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-