У Фонді гарантування заявили про загрозу збитків кредиторам Златобанку

У Фонді гарантування заявили про загрозу збитків кредиторам Златобанку

Укрінформ
Ініціювання банкрутства ПАТ "Златобанк" в обхід процедур Фонду гарантування вкладів фізичних осіб загрожує збитками кредиторам банку.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

"15 квітня 2019 року Господарським судом Києва прийнято заяву про порушення провадження у справі про банкрутство ПАТ «Златобанк» за заявою кредитора банку. Заяву було прийнято до розгляду, незважаючи на те, що законодавством України визначено, що ліквідація банків може відбуватись виключно у межах процедур, передбачених Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а не за загальною процедурою банкрутства. Фонд гарантування наголошує, що скасування у судовому порядку в межах справи рішень Національного банку України та Фонду гарантування про визнання неплатоспроможним та ліквідацію ПАТ «Златобанк» жодним чином не позбавляє його статусу банку", - йдеться в повідомленні.

У будь-якому разі ПАТ «Златобанк» як банківська установа має або перебувавати під наглядом регулятора - Національного банку України, або виводитися з ринку Фондом гарантування, а тому не може ліквідуватися в інший спосіб, ніж це визначено Законами України «Про банки і банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Спрямування банку, який не здатний у повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання перед своїми кредиторами (є неплатоспроможним) в банкрутство в обхід процедур, визначених Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» не тільки суперечить вимогам чинного законодавства, а й завдає збитків кредиторам цього банку. Банкрутство банку за загальною процедурою створює ситуацію, за якої акціонери та пов’язані особи, які мали вплив на діяльність банку і причетні до настання його неплатоспроможності, стають кредиторами на одному рівні з іншими кредиторами, у тому числі Фондом гарантування, який за свій рахунок здійснив виплати відшкодування вкладникам. Згідно ж із Законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» кредитори, які не є пов’язаними з банком особами, мають вищий пріоритет.

Читайте також: На рахунках Фонду гарантування знаходяться 8,6 мільярда

Як повідомляв Укрінформ, 12 травня 2015 року НБУ за пропозицією Фонду гарантування вкладів ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Златобанк». Із моменту визнання банку неплатоспроможним Фонд гарантування виплатив загалом близько 825 млн грн майже 14 тисячам його вкладників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-