Держборг України цьогоріч зменшився до 59% ВВП - НБУ

Держборг України цьогоріч зменшився до 59% ВВП - НБУ

Укрінформ
Державний та гарантований державою борг з початку 2019 року зменшився на 1,0% і станом на кінець березня становив 2,147 трлн грн або до 59% ВВП.

Про це йдеться в Інфляційному звіті за квітень 2019 року, повідомляє прес-служба НБУ.

"Кошти залучалися як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках. Попри такі залучення державний та гарантований державою борг у цілому зменшився на 1,0% з початку року – до 2147 млрд грн станом на кінець березня 2019 року. Це зумовлено виплатами за гарантованим боргом, зокрема перед МВФ. Додатковим чинником було незначне зміцнення гривні. У підсумку тривало зниження співвідношення боргу і ВВП (за оцінками НБУ – до 59%)", - йдеться в документі.

У Нацбанку зазначають, що на початку року уряд активно залучав боргові ресурси. Це, по-перше, пов'язано зі щільним графіком погашення боргу, а по-друге, з потребою у фінансуванні дефіциту з огляду на незначні надходження від приватизації.

Стосовно запозичень, як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках, кошти було отримано від дорозміщення ОЗДП та позики під гарантії Світового банку. Однак ключовим джерелом фінансування дефіциту залишилися запозичення на внутрішньому ринку – як у національній, так і в іноземній валюті. Левову їх частку становили короткострокові папери.

У Нацбанку зауважили, що хоча обсяги погашення зобов'язань були значними, залучення суттєво їх перевищили.

Читайте також: НБУ визначив переможців першого етапу конкурсу на кращу монету 2018 року

Як повідомляв Укрінформ, згідно з даними Мінфіну, у 2018 році державний та гарантований державою борг України скоротився до 60,9% від ВВП з 71,8% - у 2017 році.

Розмір державного та гарантованою державою боргу станом на 31 грудня 2018 року становив 78,32 млрд доларів, або 2,169 трлн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-