Доходи бюджету за чотири місяці зросли на 322 мільярди — Мінфін

Доходи бюджету за чотири місяці зросли на 322 мільярди — Мінфін

Укрінформ
Доходи Державного бюджету України за січень-квітень 2019 року збільшилися на 18,2% порівняно з аналогічним періодом торік - до 322,6 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

"За оперативними даними Державної казначейської служби України (ДКСУ) доходи Державного бюджету за чотири місяці 2019 року зросли на 18,2% р/р до 322,6 млрд грн. Вони становили 95,7% від уточненого розпису", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснюють, що у квітні було переглянуто бюджетний розпис через надходження цього місяця до бюджету 47,6 млрд грн прибутку НБУ, а також заміщення надходжень від приватизації внутрішніми запозиченнями.

Зазначається, що доходи загального фонду держбюджету зросли на 13,4% проти січня-квітня торік — до 282,3 млрд грн.

Цьому сприяла низка факторів, зокрема, вищі на 22,8%, ніж за цей же минулорічний період, доходи від ПДФО завдяки зростанню середньої заробітної плати, а також більші 2,2% доходи на від податку на прибуток підприємств.

Також у січні-квітні зафіксовано вищі надходження від рентної плати за користування надрами (на 64,5%) та вищі надходження від акцизу з вироблених в Україні тютюнових виробів (на 5,8%).

Водночас доходи загального фонду держбюджету були недовиконані: вони становили 93,2% від розпису на цей період.

Серед причин недовиконання у Мінфіні називають менше сальдо доходів від ПДВ, міцніший курс гривні до долара США, нижчі за очікувані обсяги імпорту, ухвалення нормативу розподілу чистого прибутку підприємств та дивідендів лише 26 квітня (через що відповідні виплати до бюджету відбудуться у другому кварталі 2019 року).

"Ми очікуємо, що недовиконання по доходах буде частково компенсоване вищими за планові надходженнями від прибутку НБУ (за рішенням Ради НБУ у 2019 році 64,9 млрд грн буде перераховано до Державного бюджету)", - зауважують у міністерстві.

Також у Мінфіні інформують, що в січні-квітні видатки на оборону, соціальний захист, обслуговування боргу та дотації місцевим бюджетам профінансовано повністю відповідно до розпису.

За підсумками 4 місяців дефіцит державного бюджету становив 0,9 млрд грн при затвердженому річному показникові у сумі 90,0 млрд грн. Дефіцит було профінансовано за рахунок державних запозичень. Надходження від приватизації становили 190,7 млн грн.

Читайте також: Мала приватизація уже принесла Україні 1 мільярд

Як повідомляв Укрінформ, учора екс-міністр фінансів, народний депутат Віктор Пинзеник заявив, що поточна динаміка доходів держбюжету несе ризик вивести Україну на значно вищий розмір дефіциту, ніж передбачено законом про бюджет. Свою думку він аргументував тим, що, без урахування коштів від НБУ, законом про бюджет встановлено збільшення надходжень на 12%, а фактично отримано лише трохи більше рівня відповідного періоду минулого року (+0,6%).

Як відомо, закладений у держбюджет-2019 дефіцит становить 2,3% ВВП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-