Нафтогаз чекає погодження від Кабміну для придбання газу в Укрнафти

Нафтогаз чекає погодження від Кабміну для придбання газу в Укрнафти

Укрінформ
НАК "Нафтогаз України" чекає погодження від уряду, аби придбати в ПАТ "Укрнафта" 4,06 млрд кубометрів газу для вирішення проблеми податкового боргу.

Про це під час брифінгу повідомив голова наглядової ради ПАТ "Укрнафта" Юрій Вітренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Минулого місяця ми розповідали, як Укрнафта та Нафтогаз намагаються вирішити проблему податкового боргу шляхом укладення угод на купівлю газу. Кошти, які б Укрнафта отримала за цей газ, мали б піти на погашення податкового боргу. У свою чергу, Нафтогаз планував отримати ці гроші як компенсацію за покладені на нього спеціальні обов'язки (продавати газ населенню та теплокомуненерго - ред.). Наприкінці минулого місяця була ухвалена постанова Кабміну, відповідно до якої ці рішення мають погоджуватися з ним", - сказав Вітренко.

За словами голови наглядової ради, наразі погодження ще немає.

"Ми не можемо завершити відповідні операції та вирішити проблему з податковим боргом. Сподіваюся, що найближчим часом вона буде вирішена. Ми не почули від уряду жодної критики щодо цих рішень", - розповів Вітренко.

Він зазначив, що вирішення питання податкового боргу також вплине на вибір голови правління Укрнафти та інвестиційної програми компанії.

"Якщо це питання буде вирішене, Укрнафта отримає можливості для розвитку, залучення інвестицій, співпраці з провідними міжнародними компаніями у якості партнерів. Це вимагатиме голови правління певного рівня. Якщо це питання не буде вирішене, Укрнафта буде і надалі управлятися у напівкризовому режимі, вимоги до голови правління будуть іншими, оскільки ми розуміємо, що навіть найкращий голова правління не зможе розвивати компанію у таких умовах", - підкреслив голова наглядової ради Укрнафти.

Він нагадав, що вирішення податкового боргу не вирішує інших фінансових проблем Укрнафти.

"Наприклад, виникнення заборгованості у 2015-2016 роках, коли були здійнені передплати або була реалізована продукція без оплати, що призвело до боргів на 15 млрд грн. Укрнафта продовжує позовну роботу, тривають слідчі дії", - додав Вітренко.

Читайте також: В Укрнафті сказали, коли розподілять понад 6 мільярдів прибутку за 2018 рік

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня акціонери ПАТ "Укрнафта" обрали новий склад наглядової ради та ухвалили достроково припинити повноваження голови правління Марка Роллінса з 30 квітня 2019 року. За квотою мажоритарного акціонера НАК "Нафтогаз України", до складу наглядової ради увійшли Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк та Поліна Загнітко. Інтереси міноритарних акціонерів представлятимуть Яна Мануілова та Уріел Цві Лейбер. На позиції незалежних директорів наглядової ради Укрнафти обрані: Андрій Бойцун, Олена Макеєва, Олег Мозговий, Микола Почапський, Андрій Процик та Павло Загороднюк.

За рішенням акціонерів, з 1 травня 2019 року Олег Гез, чинний заступник голови правління та виконавчий віце-президент з питань збуту, тимчасово виконуватиме обов’язки голови правління Укрнафти до обрання нового очільника. Укрнафта розпочне пошук нового голови. Умови контракту нового голови Укрнафти відрізнятимуться від умов контракту Роллінса, документ буде передбачати ринкові умови оплати праці в Україні.

12 квітня наглядова рада ПАТ "Укрнафта" обрала своїм головою виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка.

У Нафтогазі заявляють, що податковий борг ПАТ "Укрнафта" разом зі штрафами та пенями може сягнути 30 млрд гривень; він може бути повністю погашений шляхом продажу 4,062 млрд кубометрів природного газу НАК "Нафтогаз України".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-