НБУ направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції на 3,7 мільярда

НБУ направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції на 3,7 мільярда

Укрінформ
Національний банк у першому кварталі 2019 року направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 5 банків на загальну суму понад 3,7 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Станом на 31 березня 2019 року до правоохоронних органів надіслано за результатами: перевірок з питань фінансового моніторингу – 4 листи з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів 5 банків на загальну суму понад 3,7 млрд грн", - ідеться в повідомленні.

Також за результатами аналізу надіслано 1 лист з інформацією про банк щодо обсягів експортних операцій його клієнтів (понад 16 млрд грн) та можливого ненадходження виручки за експортовану продукцію, що може свідчити, зокрема, про порушення вимог Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".

До Національного антикорупційного бюро України надіслано 1 повідомлення з відомостями, що можуть свідчити про кримінальні правопорушення або використовуватися для попередження, виявлення, припинення і розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності цього бюро.

Також за результатами валютного нагляду Національний банк поінформував правоохоронні органи про масштабні фінансові операції клієнтів одного банку на загальну суму понад 340,7 млн грн та 105,6 млн доларів США.

Читайте також: Кабмін зобов'язав держпідприємства віддавати 90% прибутку в бюджет

У НБУ зазначили, що надана до правоохоронних органів інформація здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов'язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-