Президент доручив НБУ забезпечити стабільну роботу філій ПриватБанку

Президент доручив НБУ забезпечити стабільну роботу філій ПриватБанку

Укрінформ
Президент Петро Порошенко доручив Національному банку укомплектувати всі філії ПриватБанку необхідною готівкою і не допустити збоїв у їх роботі.

Таке доручення він дав за результатами наради в Раді нацбезпеки й оборони щодо ситуації навколо ПриватБанку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До Національного банку звертаємося з проханням забезпечити безперебійну роботу всіх філій Приватбанку, укомплектувати їх необхідною готівкою, не допустити збою у функціонуванні", - сказав глава держави.

Він також доручив Міністерству фінансів проаналізувати ризики і загрози, пов'язані з виконанням рішенням суду щодо скасування націоналізації ПриватБанку, якщо воно набере чинності, прорахувати можливі збитки державі.

"Наскільки я розумію, в умовах, якщо ми вилучимо 150 млрд гривень докапіталізації, це потягне за собою ризики у вигляді 100 млрд додаткового фінансувавнння Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які держава буде зобов'язана взяти за рахунок коштів державного бюджету, а виплата цих грошей буде мати величезні ризики і для інфляції, і для курсової політики, і для стабільності банківської системи", - підкреслив Порошенко.

Водночас він доручив здійснити необхідні комунікаційні кроки, щоб пояснити суспільству, що влада "контролює ситуацію, не допустить негативного розвитку подій і забезпечить необхідні кроки для збереження стабільності".

Читайте також: Порошенко закликав ВККС прискорити перезапуск Окружного адмінсуду Києва

За словами Президента, МЗС має забезпечити своєчасне інформування міжнародних партнерів, включно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Світовим банком, МВФ і представниками країн G7, США, ЄС, у тому числі і "щодо мотивації колишніх акціонерів і їх політичних представників для кроків з дестабілізації політичної ситуації в нашій державі".

Як повідомляв Укрінформ, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-