ПриватБанк судитиметься з колишніми власниками незалежно від результатів виборів

ПриватБанк судитиметься з колишніми власниками незалежно від результатів виборів

Укрінформ
Незалежно від того, хто переможе в президентських перегонах, ПриватБанк продовжить відстоювати свої позиції у справах проти колишніх власників банку.

Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку з посиланням на заяву голови Наглядової ради (НР) фінустанови Енгіна Акчакоча, яку оприлюднило “Дзеркало тижня”.

"Як голова незалежної наглядової ради ПриватБанку, я впевнено заявляю, що незалежно від того, хто переможе в цих президентських перегонах, банк не зупиниться у своєму прагненні досягти справедливості. Ми послідовно та наполегливо відстоюємо наші позиції в судах", - сказав Акчакоча.

За його словами, більш ніж два роки банк виступає проти колишніх акціонерів в українських та міжнародних судах, вимагаючи відшкодування збитків, сума яких сягає мільярдів доларів США. Нині нараховується понад 1000 судових проваджень в Україні та світі.

Голова НР нагадав, що декілька років тому ПриватБанку загрожував крах, він був врятований лише завдяки державі, яка допомогла захистити заощадження більше 20 млн вкладників. Незалежна наглядова рада ПриватБанку була створена задля захисту інтересів акціонерів та вкладників банку.

"Один із головних пріоритетів наглядової ради полягає в тому, щоб повернути майже 160 млрд грн, якими змучена війною держава докапіталізувала банк перед лицем краху економіки. Стратегія реалізації цієї мети має два вектори. По-перше, слід максимізувати ринкову вартість банку та вигідно продати його надійному інвестору до 2022 року. Єдиний спосіб зміни власника банку – продаж його міжнародному інвестору з відмінною репутацією. По-друге, не менш важливо повернути гроші, виведені з банку колишніми власниками", - наголосив Акчакоча.

Читайте також: Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку

Як повідомлялося, детективна агенція Kroll за підсумками аудиту ПриватБанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум у 5,5 млрд доларів. ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем. Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-