Скасування націоналізації ПриватБанку вдарить по курсу та співпраці з МВФ - Порошенко

Скасування націоналізації ПриватБанку вдарить по курсу та співпраці з МВФ - Порошенко

Укрінформ
Можливе рішення суду щодо скасування націоналізації ПриватБанку на користь його колишніх власників викличе глибоку кризу у відносинах з Міжнародним валютним фондом, а також містить ризики для макроекономічної стабільності в Україні та валютного курсу.

Про це Президент України Петро Порошенко сказав на зустрічі з представниками бізнесу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Різкі рухи щодо банку створюють певні загрози коштам його численних клієнтів. Рішення на користь колишнього власника стане потужним ударом по співпраці з Міжнародним валютним фондом. Націоналізацією ПриватБанку ми, нагадаю, врятували кошти понад 22 млн вкладників... Задній хід викличе глибоку кризу у відносинах з МВФ", - сказав Порошенко.

За його словами, це рішення може містити певні ризики для макроекономічної стабільності, валютного курсу і може потягнути за собою нову кризу.

Президент також прокоментував інформацію про те, що колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський вимагає повернути 2 млрд дол. капіталу банку.

"Я був шокований вимогою компенсації 2 млрд дол. за ПриватБанк. Це питання вже на столі. Це те, що нас чекає. Так само, як на столі питання позову до суду щодо визнання незаконною націоналізації. Які вони намагаються дуже швидко провести до виборів, щоб потім сказати, що це відбулося без їхньої участі", - наголосив глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн.

Читайте також: Націоналізація ПриватБанку: суд провів дебати у закритому режимі

У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники ПриватБанку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжиться 18 квітня у закритому режимі.

Водночас раніше Коломойський в інтерв'ю ЗМІ заявляв, що не має наміру повертати собі націоналізований ПриватБанк, але хоче повернути капітал у сумі 2 млрд дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-