Вінницький комбінат перероблятиме лушпиння соняшника на «зелену» електроенергію

Вінницький комбінат перероблятиме лушпиння соняшника на «зелену» електроенергію

Укрінформ
«Вінницький олійно-жировий комбінат» (ОЖК) компанії ViOil планує реалізувати проект з виробництва «зеленої» електроенергії з соняшникового лушпиння. 

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив заступник голови правління з технічних питань ПрАТ «Вінницький ОЖК» Ярослав Белінський.

«У виробництві соняшникової олії відходом є лушпиння. В цьому проекті його спалювання, як біомаси, у котлі, який вироблятиме пару високого тиску. Вона проходитиме через турбіну і вироблятиме електроенергію. Тобто, йдеться про когенераційну установку. Орієнтовна вартість проекту – близько 20 млн дол. США», - розповів Белінський.

За його словами, проект перебуває на стадії розробки проектно-кошторисної документації. Наразі менеджмент підприємства вирішує питання фінансування проекту, орієнтовна вартість якого становитиме близько 20 млн доларів США, а розрахунковий термін окупності - 5 років. На його реалізацію «Вінницькому ОЖК» знадобиться 18 місяців.

Читайте також: Покладання спецобов'язків на Енергоатом загрожує банкрутством ядерної промисловості - експерти

Прогнозовані обсяги виробництва "зеленої" електроенергії – від 7 до 9 МВт, її продаватимуть в енергомережу за "зеленим" тарифом. Потужність когенераційної установки визначатиметься балансом палива, позаяк на цей час частина соняшникового лушпиння використовується підприємством для власних потреб, а надлишок гранулюється і продається як паливо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-