Укрзалізниця має отримати іще 15 локомотивів GE - Омелян

Укрзалізниця має отримати іще 15 локомотивів GE - Омелян

Укрінформ
Виробництво локомотивів американської компанії General Electric реально локалізувати в Україні на рівні 40% уже найближчим часом.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян 22 березня, оглядаючи виробничі потужності ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» у рамках робочої поїздки до міста Кременчук Полтавської області, повідомляє прес-служба міністерства.

"Ми зробили те, чого не було 26 років. Це перші нові тепловози, які Укрзалізниця отримала за 26 років, до цього жодної нової техніки не закуповувалось. Насправді ми зробили це в рекордний термін, незважаючи на складні переговори. GE дуже задоволені співпрацею з Крюківським заводом, задоволені високою якістю робіт, і абсолютно реально найближчим часом досягти рівня локалізації у 40%", - сказав Омелян.

Він наголосив, що важливо не втрачати темпу, щоб іще мінімум 15 нових локомотивів було передано Укрзалізниці.

За словами міністра, перший етап стратегічного співробітництва з постачання локомотивів General Electric для Укрзалізниці успішно завершено.

"Перший етап стратегічного співробітництва з постачання локомотивів General Electric для Укрзалізниці успішно завершено. Укладений минулого року за підтримки Президента України мільярдний контракт з General Electric уже дає позитивний мультиплікативний ефект. Вперше за 10 років Укрзалізниця отримала нові локомотиви. Залучено нову техніку, технології, інвестиції. Додатково завантажені виробничі потужності Крюківського заводу та суміжних підприємств, створено нові робочі місця", - сказав Омелян.

Він висловив переконання, що такі заходи мають бути тільки початком розвитку залізничної галузі України.

"Майбутнє Укрзалізниці - у співробітництві із стратегічними партнерами та залученні світових та європейських інвесторів у рамках державно-приватного партнерства. Необхідно поглиблювати та розширювати спільну роботу вже з наявними партнерами та залучати нових", − заявив Омелян.

Очільник міністерства наголосив, що прийняття Верховною Радою України розробленого проекту закону про залізничний транспорт та залучення стратегічних інвесторів сприятиме швидкому розвитку залізничної галузі.

«Повне оновлення рухомого складу, модернізації колії та всієї інфраструктури, розвиток високошвидкісної залізниці та євроколії, підвищення добробуту залізничників – все це можливе за умови якомога скорішого схвалення парламентом закону про залізницю, запровадження приватної тяги та залучення стратегічних інвесторів», − зазначив міністр інфраструктури.

Омелян разом із головою правління АТ «Укрзалізниця» Євгеном Кравцовим, головою наглядової ради − президентом ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимиром Приходьком, представниками компанії General Electric Transportation оглянув тепловози ТЕ33АС серії Evolution, що пройшли дооснащення у цехах Крюківського заводу.

У рамках виконання контракту із заводу до депо Укрзалізниці мають бути відправлені останні 5 із 30 поставлених тепловозів General Electric.

Читайте також: На Крюківському заводі завершили доукомплектацію 30 тепловозів General Electric

Як повідомлялося, 23 лютого 2018 року в присутності Президента України Петра Порошенка було підписано угоду між АТ «Укрзалізниця» та компанією General Electric, що передбачає модернізацію локомотивного парку та поставку нових локомотивів на суму 1 млрд дол. США.

Перший етап угоди передбачає постачання 30 вантажних локомотивів, виготовлених у США, а також локалізацію певної частини виробництва в Україні, що становить 10% кінцевої вартості угоди. На даному етапі GE буде використовувати українську сигнальну та радіосистему та певні елементи кабіни. Поступово рівень локалізації в Україні буде доведений до 40%.

Укрзалізниця має намір залучити новий рухомий склад на Мелітопольському, Миколаївському та Маріупольському напрямках.

В Одеському центрі професійного розвитку персоналу підготували 150 машиністів для роботи на американських тепловозах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-