В Україні стартувала акція “Майбутнє лісу у твоїх руках”

В Україні стартувала акція “Майбутнє лісу у твоїх руках”

Укрінформ
До Міжнародного дня лісів, який за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН відзначається 21 березня, в Україні стартувала Всеукраїнська акція Держлісагентства “Майбутнє лісу в твоїх руках”.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

“Щороку 21 березня відзначають Міжнародний день лісів, який започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними гаслами. У 2019 році він відбувається під гаслом “Ліси та освіта” з меседжем “Учись любити ліс”. У цей день в Україні стартує щорічна Всеукраїнська акція Державного агентства лісових ресурсів “Майбутнє лісу у твоїх руках”. Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що акція “Майбутнє лісу у твоїх руках” триває під час весняних лісокультурних робіт з відтворення лісів на минулорічних зрубах. Так, приміром, заплановано, що у Макарівському лісгоспі на Київщині цього дня висадять саджанці на ділянці в один гектар. Взимку тут, відповідно до планів лісовпорядкування та лісорубного квитка, відбулася заготівля стиглого (вік зрілості 94 роки) лісу, який через аукціони був реалізований для вітчизняних деревообробних підприємств. Поінформовано, що після підготовки ґрунту відбувається відновлення лісу, висаджуються саджанці сосни та дуба. У акції, окрім працівників Держлісагентства, братимуть участь учні шкільних лісництв та представники місцевої влади і громад.

Читайте також: В Україні запровадили електронну систему обліку деревини

Заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар запросив охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати ліс разом з лісівниками.

“Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки у лісі. Для нас важливо надати можливість учнівській молоді, представникам громадськості та загалом всім охочим взяти участь у створенні лісів, а також підвищити довіру громадян до діяльності лісогосподарської галузі. Відтворювати ліси - це основне завдання лісівників. І ми прагнемо, щоб люди знали про нашу роботу якнайбільше”, - сказав Бондар.

Він висловив сподівання, що до акції з посадки лісу будуть долучатися родинами. І повідомив, що під час акції проводитимуться дні лісу для малюків та учнів молодших класів, озеленення територій будинків-інтернатів спільно з вихованцями закладу, екскурсії до лісу. “Відтворимо ліси разом!”, - закликав заступник голови Держлісагентства.

Наголошується, що, відповідно до законодавства, надається два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для висаджування лісу або сприянню його природному поновленню. Зазвичай, лісівники проводять відтворення лісу вже на наступний після рубки рік, а інколи, якщо є всі умови, і того ж року. Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени.

Як зазначається, у 2018 році відтворення лісів відбувалося здебільшого на місцях суцільних зрубів 2017 року.

Відповідно до даних статистики Держлісагентства, у 2017 році площа суцільних зрубів становила 40 тисяч гектарів. У 2018 році відтворено лісів на площі майже 44 тисячі гектарів (створено нових лісів – 1,9 тис. га). Обсяги відтворення лісів за останні п’ять років становили 251 тис. гектарів, що на 11% більше за площу суцільних зрубів (227 тис. га). У 2019 році заплановано відтворити ліси на площі майже 40 тисяч га.

Лісистість України становить 15,9%. Наша держава посідає 9-те місце у Європі за площею лісів та 6-те місце за запасами деревини. Загальна площа лісових ділянок, що належить до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю 9,6 млн га. У підпорядкуванні Держлісагентства перебуває 7,6 млн га лісів, або 73% від загальної площі лісів.

 Інфографіка:  прес-служба Держлісагентства

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-