Зростання економіки має бути відчутним для всіх громадян - Президент

Зростання економіки має бути відчутним для всіх громадян - Президент

Укрінформ
Економічне зростання обов’язково має бути відчутним для кожного українця.

Про це заявив Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна», повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, Президент назвав успішні кроки у реалізації реформ та відродженні економіки країни. «Україна не просто відродила, Україна створила нову армію. Саме армія, а не підписані папірці є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави», - підкреслив Порошенко.

Президент також наголосив, що було забезпечено державну платформу у позиціях захисту української мови. «Ніхто нікого не примушував (говорити українською – ред.). Ми абсолютно захищаємо права інших національних меншин говорити своєю мовою. Але це стало модно, стало драйвово», - зауважив він.

Глава держави також підкреслив, що Україна отримала Томос про автокефалію Православної церкви.

Він зазначив, що в питанні просування нашої країни до Євросоюзу було украдено Угоду про асоціацію Україна – ЄС, угоду про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, відкрито європейські ринки для українських товарів. Українці отримали право вільно пересуватися країнами ЄС завдяки запровадженню безвізового режиму.

Крім того, створено нову українську школу, триває створення сільської медицини, телемедицини, підкреслив Порошенко.

Президент також нагадав, що за останні п’ять років сформовано принципово нову систему держзакупівель, Україна вийшла на енергетичну незалежність від країни-агресора.

«Дуже довго можна перелічувати реальні зрушення, які не відбувалися в нашій країні 23 роки. І мені приємно, що всі міжнародні експерти, МВФ, Міжнародна фінансова корпорація, Європейський банк реконструкції та розвитку, країни Великої сімки наполегливо стверджують, що за останні п’ять років Україна зробила більше реформ, ніж за попередні 23 роки», - підкреслив глава держави.

Водночас Президент зазначив, що серед того, що не вдалося зробити за ці п’ять років – не вдалося відновити територіальну цілісність України: «Не вдалося звільнити Крим. Не вдалося звільнити Донбас. Хоча ми звільнили дві третини окупованого Донбасу»

За словами Порошенка, тільки пряма збройна агресія регулярних військ Російської Федерації зупинила просування наших військ на схід для звільнення Донбасу до державного кордону.

Також Президент зазначив, що у питанні подолання бідності держава тільки зараз отримала можливість і ресурси для підвищення пенсій та інших соціальних виплат. «Лише зараз, після проведення потужного комплексу реформ. Коли відновилось економічне зростання, коли створений фундамент державності, ми запроваджуємо рішучий наступ на бідність», - сказав він.

Читайте також: Порошенко про Крим: На жодні торги й підкилимні домовленості ми не підемо

Порошенко зауважив, що опозиція називає підвищення пенсій і соцвиплат підкупом виборців і навіть зареєструвала проект рішення Верховної Ради, вимагаючи негайно припинити такі виплати. «Не дочекаються», - підкреслив він.

Президент наголосив, що боротьба з бідністю – це програма, яка складається з двох частин. За його словами, є негайні кроки, які можна зробити вже зараз, базуючись на тому, що українська економіка зростає дванадцять кварталів поспіль. «Створений потужний фундамент, накопичені певні кошти в Пенсійному фонді. І тому перші кому ми маємо допомогти – це пенсіонери. Бо вони постраждали найбільше», - сказав Президент, зауваживши, що мінімальна заробітна плата і середня зарплата зросли, а підвищення пенсій відбувалося найменше.

Порошенко зазначив, що потрібно зробити три потужні кроки для боротьби з бідністю. По-перше, це індексація пенсій. Ще в 2017 році було прийняте рішення, що з 1 березня 2019 року пенсії будуть проіндексовані, і вже 5 мільйонів пенсіонерів їх отримали.

Глава держави додав, що до цього додається і компенсація – виплата у розмірі 2410 грн - тим пенсіонерам, які отримують найнижчу пенсію. «Ці кошти ми отримали в Пенсійний фонд за рахунок закриття «чорних дірок» на розмитненні «євроблях». І ці кошти, до останньої копійки, мають іти тим пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію», - зазначив Порошенко і додав, що таких пенсіонерів в Україні близько 4 мільйонів.

«Кожен рік ми будемо підвищувати, індексувати пенсії. І зростання економіки має бути відображено на кишені пенсіонера, вчителя, лікаря, студента для того, щоб забезпечити ефективні кроки у боротьбі з бідністю», - сказав Президент.

Він особливо відзначив рішення про підвищення виплат на кожну третю і наступну дитину у багатодітних родинах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-