В Україні скасують вимогу про обмеження висоти торговельних залів

В Україні скасують вимогу про обмеження висоти торговельних залів

Укрінформ
У проекті нових змін до державних будівельних норм щодо підприємств торгівлі вводиться норма, згідно з якою допускається без обмежень збільшувати висоту торговельних залів, але за обов’язкового дотримання необхідних вимог.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, інформує прес-служба Мінрегіону.

«Сьогодні, згідно з чинними нормами, можлива максимальна висота торговельних залів у ТРЦ та інших закладах торгівлі обмежується. Так, для торговельних залів з площею понад 400 кв. м її можна підвищувати за відповідного обґрунтування до 3,6 м, для залів понад 1000 кв. м — до 4,8 м. Проте в сучасних умовах під час реалізації цікавих архітектурних проектів дотримання цих вимог не завжди можливе. Тому, оновлюючи цей ДБН, ми вирішили прибрати вимогу щодо максимальної висоти торговельних залів і запровадити можливість проектувати їх будь-якої висоти», — сказав він.

За словами Парцхаладзе, це дасть можливість підприємцям будувати сучасні та цікаві об’єкти, а відвідувачам - отримувати торговельні послуги в більш сучасних та комфортних приміщеннях.

Читайте також: У громадах потрібно розбудовувати цифрову інфраструктуру - Гройсман

Відтак, згідно із запропонованими змінами до ДБН, допускається збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за умови наявності відповідного обґрунтування з приводу механізації, обладнання та конструкцій. При цьому, мінімальна висота від підлоги до стелі має становити не менше 3 м, а для двосвітних торговельних залів — не менше 5,8 м за наявності антресолей.

Зміни до ДБН уже затверджено. Вони набудуть чинності орієнтовно через 3 місяці після офіційного опублікування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-