НБУ сказав, наскільки сповільнилась споживча інфляція

НБУ сказав, наскільки сповільнилась споживча інфляція

Укрінформ
У січні 2019 року споживчі ціни в Україні зросли на 1%, а інфляція у річному вимірі сповільнилася до 9,2%.

Про це повідомляється у Коментарі Національного банку щодо рівня інфляції в січні 2019 року.

"У січні 2019 року споживча інфляція сповільнилася до 9,2% з 9,8% р/р у грудні 2018 року. У місячному вимірі ціни зросли на 1,0%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України", - йдеться у коментарі.

У НБУ зазначають, що фактичний показник інфляції в січні практично відповідав траєкторії прогнозу, опублікованій в "Інфляційному звіті" (січень 2019 року).

При цьому базова інфляція (характеризує зміну цін продовольчих товарів з високим ступенем обробки, непродовольчих товарів за винятком палива, а також послуг, ціни на які не регулюються адміністративно, - ред.) у січні сповільнилась до 8,3% у річному вимірі.

У січні знизилися темпи зростання цін на послуги (до 14,2% р/р). Зокрема, уповільнилося подорожчання послуг у закладах громадського харчування, туристичних, медичних, страхових та фінансових послуг, а також послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Натомість темпи зростання цін на послуги культури та спорту, хімічне чищення, інтернет збільшувалися.

Читайте також: Нацбанк не змінив прогноз інфляції та зростання ВВП на 2019-2020 роки

Ціни на непродовольчі товари також продовжили уповільнюватися (до 3,4% р/р) насамперед завдяки зміцненню обмінного курсу гривні. Так, нижчими темпами зростали ціни на побутову техніку, меблі, фармацевтичні товари, одяг та взуття. Водночас ціни на автомобілі не змінилися порівняно з січнем 2018 року, а на телевізори і комп’ютерну техніку - навіть знизилися.

Річні темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки (9,5%) практично не змінилися порівняно з груднем. При цьому сповільнення подорожчання м’ясних продуктів нівелювало прискорення зростання цін на сири та кисломолочні продукти.

Зростання цін на сирі продукти харчування у січні прискорилося (до 4,0% р/р): дорожчали овочі борщового набору, а також борошно. З іншого боку, продовжували дешевшати фрукти. Крім того, суттєво знизилися ціни на яйця.

У НБУ зауважують, що темпи зростання адміністративно регульованих цін очікувано збільшилися (до 18,7% р/р). У січні підвищилися тарифи на опалення, постачання гарячої та холодної води, каналізацію, телефонні послуги, збільшилися акцизи на тютюнові вироби. Прискорилося зростання вартості проїзду в залізничному транспорті.

Ціни на паливо у січні знизилися (на 1,9% р/р) завдяки падінню світових цін на нафту в попередні місяці та зміцненню курсу гривні.

Національний банк очікує, що жорстка монетарна політика і надалі сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції та її поверненню в межі цільового діапазону 5% +/- 1 відсотковий пункт у середньостроковій перспективі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-