Порошенко сказав, куди підуть гроші від розмитнення авто на

Порошенко сказав, куди підуть гроші від розмитнення авто на "євробляхах"

Укрінформ
Кошти від легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією не лише наповнять бюджет Пенсійного фонду, а й дадуть змогу здійснити індексацію пенсій.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко на нараді щодо підсумків роботи закону, який дозволяє легалізувати ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами, повідомляє прес-служба глави держави.

"Чому це так важливо для мене як для Президента? Тому, що мова йде про наповнення Пенсійного фонду. Вже зараз 5 мільярдів гривень надійшли до Пенсійного фонду", - наголосив Порошенко і закликав власників автомобілів з іноземною реєстрацією скористатися останніми днями дії пільгового періоду для їх розмитнення.

Він зауважив, що залишилося фактично 11 днів до завершення пільгового періоду. "Зараз темп іде хороший", - додав глава держави.

Президент зазначив, що цей показник є значно вищим за той, що прогнозували експерти при плануванні надходжень до бюджету країни. За його словами, фахівці "при розрахунках показників бюджету були набагато більш обережними і песимістичними".

"Це дає можливість нам вирішити питання індексації тих пенсій, які не були проіндексовані у 2015-2016 роках в силу обставин – військових, бюджетних", - наголосив Порошенко.

Читайте також: Власники авто на "євробляхах" вже поповнили бюджет на 5 мільярдів

Він звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голови Пенсійного фонду Євгенія Капінуса, спираючись на наявні показники, внести пропозиції щодо індексації. "Зараз, коли ми вже бачимо певні позиції – щоб ми підготували позиції щодо вирішення питань захисту тих, хто зараз у першу чергу постраждав – це пенсіонери, які отримують мінімальну пенсію. Щоб ми знайшли можливість використати кошти, які надходять від розмитнення автомобілів, для вирішення цієї гострої і болючої соціальної проблеми", - підкреслив Президент.

Звертаючись до виконуючого обов'язки заступника голови ДФС Віктора Кривіцького, Президент акцентував увагу на наданні пріоритету тим, хто звертається з питання легалізації так званих "євроблях" саме через те, що кошти від цієї операції спрямовуються до Пенсійного фонду. "Ми маємо захистити своїх людей. І тому прохання при регулюванні цих позицій, щоб ми дали пріоритет і захист людям", - сказав Порошенко.

Глава держави також наголосив на необхідності нормативного врегулювання питання "задвоєння" штрафів та зменшення кількості довідок, сертифікатів, які вимагаються під час такої реєстрації.

Водночас, він звернув увагу на питання терміналів, де мають перебувати ці автомобілі на час оформлення, зауваживши, що на державних терміналах є можливість перебувати безкоштовно.

Фото: прес-служба Президента України

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-