Нацбанк назвав причини зміцнення гривні

Нацбанк назвав причини зміцнення гривні

Укрінформ
У Національному банку констатують, що протягом 2018 року гривня зміцнилася на 1,4%.

Про це сказав голова Національного банку Яків Смолій, презентуючи Програму дій Нацбанку під час зустрічі НБУ з клієнтами та партнерами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Завдяки жорсткій монетарній політиці, а також завдяки сприятливій цінновій кон'юнктурі для українського експорту на зовнішніх ринках у першій половині 2018 року і рекордному врожаю зернових у другому півріччі минулого року, курс гривні зміцнився на 1,4% за 2018 рік", - сказав Смолій.

Читайте також: “Самопочуття” гривні: “найбільш недооцінена” знов знецінюється

Він також зазначив, що зміцнення гривні надало можливість Національному банку активно поповнювати міжнародні резерви впродовж року за рахунок купівлі валюти на міжбанківському ринку.

"Іншим джерелом стало зовнішнє фінансування. Україна отримала нову програму співпраці з МВФ, яка є фундаментом для подальшого зміцнення макрофінансової стабільності. Завдяки цьому до резервів від міжнародних партнерів, а саме: від МВФ, ЄС та Світового банку, надійшло 2,4 млрд дол. У підсумку маємо найбільший обсяг міжнародних резервів за 5 років - це 20,8 млрд дол.", - сказав Смолій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-