Омелян анонсував представлення стратегії розвитку Укрзалізниці у лютому

Омелян анонсував представлення стратегії розвитку Укрзалізниці у лютому

Укрінформ
Правління ПАТ "Укрзалізниця" затвердило стратегію розвитку компанії, тож вже у лютому можна очікувати на винесення документа на розгляд Кабінету міністрів.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

«Ключова річ – це стратегія компанії. Я сподіваюсь, що в лютому ми нарешті її отримаємо. Правління Укрзалізниці вже її затвердило. Зараз питання за Наглядовою радою, щоб її якнайшвидше передали та затвердили на уряді, бо це не лише розуміння нам, як акціонеру цієї компанії, але це і чіткий сигнал для бізнесу про те, які є пріоритети в розвитку. Безумовними пріоритетами для Укрзалізниці мають бути тяга та інфраструктура», − заявив міністр.

За словами Омеляна, безумовними пріоритетами для "Укрзалізниці" мають бути тяга та інфраструктура

«У минулому році ми отримали перший грант з боку ЄС − 10 млн євро на залізничні перевезення. І я думаю за рахунок цих коштів має бути сформована чітка логічна стратегія по ключових напрямках із прогнозованим результатом її виконання. Зокрема, транспортні коридори Львів – Київ – Одеса, Київ – Дніпро, Київ – Харків, де швидкість пасажирських потягів має бути мінімум 200-250 км/год, вантажних – 100-120 км/год. На залізниці ми повинні дивитися у перспективу так, як робимо це з дорогами, плануючи на 5 років», - сказав міністр.

Омелян також відзначив зростання капітальних інвестицій.

«Щодо капітальних інвестицій дійсно є позитивні зрушення. Ми бачимо ріст освоєння, але він ще не стовідсотковий, тому над цим нам потрібно працювати досить серйозно. Ключове питання – це залучення приватної тяги і створення конкуренції на залізничній інфраструктурі, як у сфері вантажних, так і пасажирських перевезень. Я вітаю всіляко завершення переговорів по обранню стратегічного партнера по виробництву електровозів в Україні, але закликаю на це теж подивитися ширше. Це не просто електровози для вантажних перевезень, − це так само і пасажирські потяги, а потенційно і трамваї, і метро для України, виробництва яких у нас майже немає або дуже невелике», − заявив Володимир Омелян.

Читайте також: Реформа Укрзалізниці відчутно просунулася вперед - Кістіон

Очільник Мінінфраструктури наголосив, що для успішного розвитку компанії необхідне призначення компетентного та фахового управління на Укрзалізниці.

«Якби хтось один не старався, один компанію не змінить. Члени правління мають бути фахові, підібрані, незаангажовані і це треба зробити якомога швидше, бо цей час уже давно настав», − підкреслив міністр інфраструктури України.

Як повідомлялося, сьогодні Кабінет міністрів призначив головою "Укрзалізниці" чинного виконувача обов'язків глави компанії Євгена Кравцова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-