НБУ оштрафував Сбербанк на 95 мільйонів

НБУ оштрафував Сбербанк на 95 мільйонів

Укрінформ
Національний банк у грудні 2018 року оштрафував АТ "Сбербанк" на 94,74 млн грн за повторне здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Загалом заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу НБУ застосував до п’яти банків.

Національний банк України за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у грудні 2018 року застосував до АТ "Сбербанк" заходи впливу у вигляді: штрафу в розмірі 94 737 499,80 гривень за повторне здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу на загальну суму понад 3 млрд грн”, - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку пояснюють, що така діяльність полягала, зокрема, у продовженні проведення (зокрема, на підставі документів, що не відповідають дійсності) великомаcштабних фінансових операцій з видачі з рахунків клієнтів – юридичних осіб готівкових коштів, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва, після неодноразового застосування регулятором заходів впливу за подібні фінансові операції у 2015 та 2017 роках, а також у проведенні фінансових операцій, що полягали в розрахунках платіжними картками за кордоном у закладах, які проводять азартні ігри. Так, після отримання попереднього акта перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком ризикової діяльності на загальну суму понад 1 млрд грн, які зокрема полягали у видачі з рахунків клієнтів – юридичних осіб готівкових коштів, банк не припинив подібну діяльність, змінив схему видачі готівки і в рази збільшив обсяг операцій, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва.

Читайте також: НБУ провів стрес-тест 24 українських банків

Крім того, Нацбанк оштрафував "Райффайзен Банк Аваль" на 450 тис. грн. ПАТ "Перший український міжнародний банк" (ПУМБ) Нацбанк виніс письмове попередження. Банк "Глобус" був оштрафований регулятором на 3 млн грн за ризикову діяльність і за порушення банком вимог щодо ідентифікації клієнтів. Також регулятор дав письмове попередження "Банку Фамільний" за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-