У Нафтогазі розповіли про нюанси роботи над створенням якісного оператора ГТС

У Нафтогазі розповіли про нюанси роботи над створенням якісного оператора ГТС

Укрінформ
НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Магістральні газопроводи України" спільно з консорціумом міжнародних компаній готують угоду із залучення європейських експертів від компаній-членів консорціуму для створення якісного оператора ГТС.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Нафтогазу.

"Нафтогаз та МГУ співпрацюють з консорціумом міжнародних компаній, члени якого виявили інтерес до управління відокремленим оператором. На даному етапі готується рамкова угода, яка дозволить залучити низку європейських експертів від компаній-членів консорціуму для створення якісного оператора ГТС, що відповідатиме сертифікаційним стандартам ЄС", - повідомили у Нафтогазі.

Нафтогаз розповів, що члени міжнародного консорціуму визначили, що вони планують концентруватись тільки на транспортуванні газу.

"Їх не цікавлять сховища, як непрофільний, неприбутковий і токсичний актив з невирішеними проблемами. Тому Нафтогаз створив у структурі Укртрансгазу окремого оператора сховищ, якого пізніше можна буде повністю відокремити після очищення та оптимізації активів", - розповіли у НАК.

Оскільки міжнародні партнери вочевидь наполягатимуть на операційному контролі над новим оператором ГТС, функції МГУ безумовно будуть змінюватись.

"Важливо, щоб зараз МГУ та консорціум вибудували між собою відносини на основі довіри, а Нафтогаз міг плідно співпрацювати з МГУ та в перспективі передати їм в управління оператора ГТС, - додали у Нафтогазі.

Читайте також: Нафтогаз вимагає від уряду якнайшвидше обрати модель анбандлінгу

НАК також наголосив, що анбандлінг має бути реалізований незалежно від політичних процесів, що відбуваються в Україні і ще до квітня Нафтогаз і МГУ мають підписати документи, які зроблять анбандлінг незворотним процесом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-