Укртрасгаз заявляє про створення оператора газосховищ України

Укртрасгаз заявляє про створення оператора газосховищ України

Укрінформ
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" повідомляє про реалізацію наступного етапу анбандлінгу - створення оператора газосховищ України.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"До новоствореної філії "Оператор газосховищ України" переведено персонал та передано необхідні активи, тим самим завершено черговий підготовчий етап процесу відокремлення Оператора газотранспортної системи України (анбандлінг)", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, оператор газосховищ надаватиме послуги зі зберігання природного газу та забезпечуватиме ефективну і безперебійну роботу 11 підземних сховищ газу.

З цією метою зі структури Укртрансгазу до новоствореної філії були переведені близько 2 000 співробітників та передані виробничі підрозділи, що обслуговують підземні сховища газу на всій території України, а саме – Пролетарське ВУПЗГ (виробниче управління підземного зберігання газу) (Харківтрансгаз), Мринське ВУПЗГ (Київтрансгаз), Богородчанське ВУПЗГ (Прикарпаттрансгаз), Дашавське, Опарське, Стрийське ВУПЗГ та Угерське ВВРіСП (Львівтрансгаз).

Керівником філії «Оператор газосховищ України» призначено Богдана Максимчука, його пріоритетним завданням є повне розділення процесів з транспортування та зберігання газу з метою підготовки автономної роботи цього підрозділу після юридичного відокремлення функції з транспортування газу 1 січня 2020 року, йдеться у повідомленні.

У Відомстві наголошують, що в результаті роботи над проектом виокремлення функції зберігання газу в автономну і повноцінну бізнес одиницю з вересня по грудень 2018 року в АТ "Укртрансгаз" було проведено наймасштабнішу реструктруризацію за останні 20 років. Так, окрім запланованого виключення об`єктів ПСГ (підземних сховищ газу) зі складу філій було оптимально перерозподілено території виробничої діяльності філій УМГ (управління магістральних газопроводів) "Львівтрансгаз", УМГ "Прикарпаттрансгаз" та УМГ "Черкаситрансгаз".

Читайте також: Цьогоріч в Україні скоротилось споживання газу на 200 мільйонів кубів

Таким чином, сформовано чотири філії, які відповідають виключно за транспортування природнього газу та до 1 червня 2019 року будуть інтегровані до філії "Оператор ГТС", яка, в свою чергу, буде юридично відокремлена від АТ "Укртрансгаз" 1 січня 2020 року.

Філію "Оператор ГТС України" було створено 1 грудня 2017 року. Наразі в апараті управління Оператора ГТС працює 292 фахівці, які забезпечують операційну, фінансову, комерційну і юридичну діяльність щодо надання послуг транспортування газу та балансування, займаються плануванням та закупівлями, співпрацюють з операторами ГТС інших країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-