Україна і Молдова планують довести товарообіг до $1 мільярда за рік - Гройсман

Україна і Молдова планують довести товарообіг до $1 мільярда за рік - Гройсман

Укрінформ
Україна та Молдова добре виконують "Дорожню карту" у прикордонному співробітництві, обговорюють нові інфраструктурні ініціативи і планують довести взаємний товарообіг до 1 млрд дол. вже за підсумками цього року. 

Про це йшлося під час зустрічі глав урядів України та Молдови Володимира Гройсмана та Павла Філіпа, повідомляє у суботу Урядовий портал.

"Хочу відзначити позитивні тенденції в нашій взаємній торгівлі. За результатами першого півріччя маємо зростання на 40% – до близько 500 млн дол. Можемо вийти на 1 млрд дол. за підсумками року", - сказав Гройсман.

Як повідомляється, прем’єр-міністри зустрілися в Києві: Філіп сьогодні братиме участь у жалобних заходах зі вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Гройсман подякував Філіпу за високу увагу до історії України, особливо її трагічних періодів. За його словами, такі кроки сприяють взаєморозумінню, взаємній повазі і забезпечують відкритість та конструктив у відносинах між країнами.

Під час розмови глави урядів відзначили, що заплановані спільні заходи між Україною та Молдовою виконуються. Так, запроваджено спільний контроль на міжнародному пункті пропуску "Кучурган – Первомайськ", готуються до цієї процедури ще два контрольні пункти. Врегульовано питання перебування водіїв на території наших країн.

"У найближчих планах – початок будівництва нового мосту через Дністер і подальша реалізація проекту об’єднання енергосистем двох країн з європейською ENTSO-E", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Товарообіг між Україною і Латвією зріс на 43 % - Порошенко

Так само позитивною, на думку співрозмовників, є робота спільної Комісії з вирішення екологічних питань.

Молдова входить до ТОП-30 торгових партнерів України і ТОП-20 перспективних ринків, визначених державною експортною стратегією на період до 2021 року. Ключові статті українського експорту – кольорові і чорні метали, агропродукція, текстиль. Окрема стаття – електроенергія, автомобільна техніка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-