Енергетики закликали Раду подовжити дію пільг на імпорт електромобілів

Енергетики закликали Раду подовжити дію пільг на імпорт електромобілів

Укрінформ
Найбільші українські виробники електричної енергії звернулися до парламенту із закликом подовжити дію пільг на імпорт електромобілів.

Про це повідомила прес-служба НАЕК "Укренерго".

"Укренерго та найбільші українські виробники електричної енергії й галузеві асоціації звернулися до Верховної Ради України із закликом подовжити дію пільг на імпорт електромобілів", - ідеться в повідомленні.

Під листом-зверненням до парламентаріїв, ініційованим Укренерго, поставили підписи керівники ДП «НАЕК «Енергоатом», ТОВ «ДТЕК», ПрАТ «Укргідроенерего», ПАТ «Донбасенерго», ПАТ «Центренерго», а також голови Асоціації сонячної енергетики України та Української вітроенергетичної асоціації.

Керівники найбільших енергокомпаній та провідних галузевих асоціацій в листі до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та голів усіх депутатських фракцій зазначили, що сьогодні увесь світ рухається в напрямку декарбонізації, енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії. І електромобілі є невід'ємною частиною цього тренду. Вони не лише вирішують екологічні проблеми та дозволяють скоротити кількість шкідливих викидів, але також сприяють появі принципово нових можливостей розвитку енергосистеми.

"Ми є свідками глобальних зрушень у цій сфері. Діджиталізація та нові ІТ-рішення зміщують фокус із виробництва електроенергії на її споживання. Тому електромобілі вже зараз можуть використовуватися для оперативного регулювання попиту, а зовсім скоро - працювати як мікросистеми накопичення. У майбутньому вони стануть елементом «розумних мереж», як постачальники послуг з балансування енергосистеми. Все це - наше спільне "завтра", в якому будемо жити всі ми", - йдеться в листі.

Читайте також: Омелян підтримує звільнення електрокарів від акцизу

Українська енергоспільнота заявляє, що тимчасове звільнення від ПДВ та акцизного податку ввезення в Україну електромобілів не лише стимулюватиме зростання продажів електрокарів: "Це - сигнал, що ми є частиною цивілізованого світу й готові до нових технологічних, соціальних та екологічних викликів".

Зазначається, що впродовж останніх років у світі спостерігається тенденція зростання попиту на автомобілі з електродвигуном. У Європі їх уже понад 1 млн. До кінця 2018 року, за прогнозами, їх кількість зросте ще на 350 тис.

Як повідомлялося, 31 грудня 2018 року спливає термін дії тимчасового звільнення від сплати ПДВ та акцизу імпорту електромобілів. Верховна Рада не підтримала змін до законопроектів №8487 та №8488 щодо подовження цих пільг у 2019 році.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян 19 листопада заявив, що міністерство повністю підтримує звільнення від сплати акцизного збору та ПДВ ввезення електромобілів в Україну. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-