Уряд планує підвищення відповідальності за відкриття нелегальних АЗС

Уряд планує підвищення відповідальності за відкриття нелегальних АЗС

Укрінформ
Державна фіскальна служба працює над ліквідацією нелегальних автозаправних станцій, проте цих зусиль недостатньо, і уряд ініціюватиме підвищення відповідальності за відкриття таких АЗС.

Про це під час години запитань до уряду заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нелегальні АЗС - це питання корупції. Вони розміщуються на територіях, де всі втягуються "в долю" і працюють, наче ніхто не помічає. ДФС працює над ліквідацією таких АЗС, але їх зусиль недостатньо. Закриваються десятки кожного тижня, але відкриваються нові", - наголосив Гройсман.

За його словами, уряд вийде з ініціативою про підвищення відповідальності за відкриття нелегальних АЗС. 

Раніше правоохоронці створили у низці областей спеціальні міжвідомчі групи, які перевірять документи і дозволи заправок. Зокрема, "нелегалів" шукатимуть у Миколаївській, Чернігівській, Рівненській, Закарпатській, Івано-Франківській та Черкаській областях. Створення таких груп ініціювала Генеральна прокуратура.

Читайте також: Захмарні зарплати керівників держпідприємств треба переглянути - Гройсман

Актуальність цієї проблеми обумовлена тим, що на ринку нафтопродуктів склалася критична ситуація, пов'язана зі збільшенням кількості АЗС, які не сплачують податки і продають не якісне пальне. Крім того, вони можуть будуватися з порушенням норм безпеки та загрожувати життю людей. 

Нафтогазова асоціація України (НАУ) підрахувала, що бюджет недоотримає від тіньового сектору в 2018 р. 10 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-