Уряд планує підвищення відповідальності за відкриття нелегальних АЗС

Уряд планує підвищення відповідальності за відкриття нелегальних АЗС

686
Ukrinform
Державна фіскальна служба працює над ліквідацією нелегальних автозаправних станцій, проте цих зусиль недостатньо, і уряд ініціюватиме підвищення відповідальності за відкриття таких АЗС.

Про це під час години запитань до уряду заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нелегальні АЗС - це питання корупції. Вони розміщуються на територіях, де всі втягуються "в долю" і працюють, наче ніхто не помічає. ДФС працює над ліквідацією таких АЗС, але їх зусиль недостатньо. Закриваються десятки кожного тижня, але відкриваються нові", - наголосив Гройсман.

За його словами, уряд вийде з ініціативою про підвищення відповідальності за відкриття нелегальних АЗС. 

Раніше правоохоронці створили у низці областей спеціальні міжвідомчі групи, які перевірять документи і дозволи заправок. Зокрема, "нелегалів" шукатимуть у Миколаївській, Чернігівській, Рівненській, Закарпатській, Івано-Франківській та Черкаській областях. Створення таких груп ініціювала Генеральна прокуратура.

Читайте також: Захмарні зарплати керівників держпідприємств треба переглянути - Гройсман

Актуальність цієї проблеми обумовлена тим, що на ринку нафтопродуктів склалася критична ситуація, пов'язана зі збільшенням кількості АЗС, які не сплачують податки і продають не якісне пальне. Крім того, вони можуть будуватися з порушенням норм безпеки та загрожувати життю людей. 

Нафтогазова асоціація України (НАУ) підрахувала, що бюджет недоотримає від тіньового сектору в 2018 р. 10 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-