Аграрні розписки видають під заставу близько 30 видів продукції - Мінагро

Аграрні розписки видають під заставу близько 30 видів продукції - Мінагро

Укрінформ
Аграрні розписки, які на початку впровадження видавали під заставу майбутнього врожаю олійних та зернових культур, наразі застосовуються до майже 30 видів сільськогосподарської продукції. 

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час засідання консультативної ради проекту “Аграрні розписки в Україні”, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

"Протягом трьох років в Україні успішно реалізується проект із впровадження аграрних розписок. Лише за 10 місяців 2018 року виробники залучили 3,3 млрд грн, а це 75% від загальної суми, оформивши 521 аграрну розписку. І якщо раніше ми були акцентовані на зерновому ринку, то сьогодні спектр заставної продукції значно розширився", - заявила Ковальова.

Вона зауважила, що за всі три роки 90% аграрних розписок видано малим та середнім виробникам. За цей час було сформовано та запущено Національний реєстр аграрних розписок, оформлено 703 аграрних розписки на 4,5 млрд грн, до Реєстру постійно підключаються нові нотаріуси. Всі організатори та партнери проекту налаштовані на те, щоб проект мав своє продовження. 

"Система функціонування аграрних розписок сформована, вона цікава постачальникам, тому що збільшується потреба у вхідних ресурсах. Також заінтересований фінансовий сектор - деякі банки організували спеціальні програми кредитування із залученням аграрних розписок. І, безумовно, зацікавлені виробники, адже це можливість отримати необхідні матеріальні ресурси та кошти, щоб почувати себе більш впевнено під час посівної та збиральної кампаній", - підсумувала Ковальова.

Читайте також: Миронівський хлібопродукт законно одержав 800 мільйонів від держави - Мінагро

Проект "Аграрні розписки в Україні" впроваджується з 2015 року IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні. Основні партнери проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України), приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-