Укрпошта на 30% скорочує фонд оплати праці у рамках оптимізації

Укрпошта на 30% скорочує фонд оплати праці у рамках оптимізації

Укрінформ
ПАТ “Укрпошта” розпочала скорочення фонду оплати праці адміністративно-управлінського персоналу на 30% у рамках оптимізації діяльності.

Про це заявив голова правління компанії Ігор Смілянський на прес-конференції 1 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це 30% фонду оплати праці адміністративно-управлінського персоналу. І це не топ-менеджмент. Адміністративно-управлінським персоналом вважаються і бухгалтери, і айтішники, й інші. А тому так, це 30% від фонду оплати праці невиробничого персоналу", - пояснив Смілянський. 

Він наголосив, що такий крок є першим етапом оптимізації діяльності компанії через надання нерентабельної нині послуги доставки пенсій, що загалом призвела до збитків Укрпошти в розмірі понад 1 млрд грн у 2018 році.

«Суттєве скорочення адміністративно-управлінського персоналу призведе до зупинки реалізації низки стратегічних проектів програми розвитку. Наприклад: програма оновлення відділень, відкриття нових офісів, оновлення автопарку, будівництво нового сортувального терміналу у Львові тощо», - сказав керівник Укрпошти. 

Смілянський наголосив, що Укрпошта використала всі фінансові резерви, які в неї були.

«Якщо не вжити дуже оперативно заходів для виправлення ситуації, то в Укрпошті не вистачить грошей для виплати зарплати працівникам, зокрема листоношам і операторам. Це значить, що вони не понесуть пенсії і пошту», - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Укрпошта за три квартали 2018 року збільшила чистий дохід за основними напрямками діяльності на понад 1 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року, або на 27,6%. Загалом показник склав майже 4,8 млрд грн. Незважаючи на збільшення доходів, фінансовий результат компанії за 9 місяців поточного року є збитковим у розмірі 514,1 млн грн. Основною причиною збитків у сумі понад 1 млрд грн є надання Пенсійному фонду України послуги доставки пенсій за тарифом 2004 року, що покриває лише 60% її собівартості. Смілянський заявляв, що небажання Пенсійного фонду України переглядати тариф, який не змінювався з 2004 року, може залишити 4,5 млн пенсіонерів у селах без доставки пенсії.

Читайте також: На Житомирщині підприємства заборгували працівникам сім мільйонів зарплати

Заступник директора департаменту Пенсійного фонду України Лілія Пухлій зазначила, що тариф на оплату послуг за доставку та виплату пенсій становить 0,79% суми пенсійних виплат у містах та 1,56% - у сільській місцевості. Пухлій також повідомила, що розмір оплати за послуги зростає пропорційно до розміру пенсійних виплат одержувачам через Укрпошту. Вона додала, що підвищення тарифу на доставку пенсій, яке вимагає Укрпошта, не передбачено в бюджеті Пенсійного фонду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-