Регуляторна служба не погодила постанову Кабміну про підвищення ціни газу

Регуляторна служба не погодила постанову Кабміну про підвищення ціни газу

Укрінформ
Державна регуляторна служба України не погодила проект постанови Кабміну про підвищення ціни газу для населення.

Відповідне рішення від 26 жовтня опубліковане на сайті Державної регуляторної служби.

«Прийняття проекту порядку у запропонованій редакції може призвести до монополізації ринку природного газу НАК «Нафтогаз України», невиконанню Україною її обов’язків за договором про заснування Енергетичного співтовариства», – йдеться у рішенні.

Зазначається, що в документі відсутній аналіз регуляторного впливу на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обгрунтування відповідності проекту принципам регуляторної політики.

Як пояснила ДРС, в цьому аналізі уряд мав вказати цілі державного регулювання, очікувані результаті від постанови, механізми і заходи, які забезпечать досягнення цілей тощо.

Також наголошується, що, згідно із Законом про регуляторну політику, кожен проект має бути оприлюднений «з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань».

Читайте також: Гройсман: всі, хто отримує субсидії, не відчує підвищення ціни на газ

Крім того, Регуляторна служба дійшла висновку, що нова редакція постанови про підвищення цін на газ «не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу».

Як повідомляв Укрінформ, на позачерговому засіданні уряду в п'ятницю, 19 жовтня, Кабінет міністрів підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-