ДФС запозичить досвід Бельгії з електронізації процесів служби

ДФС запозичить досвід Бельгії з електронізації процесів служби

495
Ukrinform
Державна фіскальна служба України активно працює над проектом щодо запровадження електронної акцизної марки, аби вже з наступного року його реалізувати.

Про це повідомляє прес-служба ДФС за підсумками зустрічі в.о. голови ДФС Олександра Власова з керівником Адміністрації публічних фінансів Бельгії, чинним президентом Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (IOTA) Хансом Д'Хондтом, у рамках міжнародного податкового саміту з цифрової економіки в Лісабоні.

«ДФС цікавлять електронні сервіси, зокрема, запровадження електронної акцизної марки. ДФС наразі активно працює над цим проектом, щоб з наступного року вже реалізувати його. А оскільки з 2019 року, відповідно до Директиви ЄС щодо тютюну, застосування електронної марки є обов'язковим, то досвід запровадження був би досить корисним для України», - йдеться в повідомленні.

Державна фіскальна служба наразі націлена на електронізацію процесів, в першу чергу для зручності платників.

У митному блоці для ДФС цікавий досвід Бельгії щодо створення профілів ризиків та удосконалення автоматизації процесів з управління ризиками.

Читайте також: Облік акцизних марок до кінця року перейде в електронний режим

Бельгійська сторона запевнила, що готова надати спеціалістів по кожному окремому напрямку.

«Не завжди це просто і швидко, але ми рухаємось у вірному напрямі. Ваша служба це вже пройшла, відбулося реформування, тому ваш досвід дуже важливий і цікавий для України», - зазначив в.о. голови ДФС.

Крім того, серед напрямів співпраці між двома країнами - застосування єдиного казначейського рахунку для сплати податків і зборів. У Бельгії він запроваджений кілька років тому і дозволяє платнику одним платіжним дорученням сплатити грошові зобов'язання по всім податкам, а податковим органам - мати реальну картину про стан розрахунків з бюджетами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-