Ощадбанк відреагував на багатомільйонні розкрадання, які розслідує НАБУ

Ощадбанк відреагував на багатомільйонні розкрадання, які розслідує НАБУ

8731
Ukrinform
З 2015 року Ощадбанк проводить активну претензійно-позовну роботу щодо повернення боргів групи "Креатив".

Крім того, установу регулярно перевіряють міжнародні аудитори та регулятор, заявили у прес-службі АТ "Ощадбанк".

"З 2015 року Ощадбанк проводить активну претензійно-позовну роботу щодо повернення боргів групи "Креатив". Загалом банком подано до судів загальної юрисдикції 23 позовні заяви про стягнення заборгованості з групи компаній "Креатив" та їх поручителів - фізичних осіб Березкіна М.С. та Давидова Ю.Г. Отримано 11 судових рішень про стягнення заборгованості з боржників та поручителів на користь Ощадбанку та таких, що набрали законної сили, на загальну суму 212,7 млн дол. США, 12,7 млн євро та 255 млн грн", - зазначили у банку.

У фінустанові нагадали, що в рамках досудового розслідування Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) затримало 10 осіб, яким повідомили про підозру в заволодінні коштами банку. Серед них посадові особи ПрАТ "Креатив", син народного депутата Станіслава Березкіна та двоє співробітників банку. При цьому в Ощадбанку підкреслюють, що оголошення підозри співробітникам фінустанови є процесуальною дією в рамках досудового розслідування, яка не дає жодних підстав для висновків стосовно винуватості зазначених осіб.

Читайте також: У справі про розкрадання в Ощадбанку затримали сина народного депутата - САП

У банку також заявляють, що під час слідства детективи НАБУ отримали висновки незалежних експертів, а саме Державної аудиторської служби України, якими встановлено відсутність порушень з боку банку за операціями, що є предметом досудового розслідування і що призвели до заподіяння матеріальної шкоди (збитків) банку. Протягом останніх чотирьох років Ощадбанк регулярно проходить перевірки міжнародних аудиторів та регулятора, стверджують у фінустанові. "Їхні результати є банківською таємницею, проте в цьому контексті маємо відзначити, що за результатами останньої перевірки регулятором заходів впливу до банку та його співробітників застосовано не було", - наголосили у фінустанові.

Як повідомляв Укрінформ, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький направив генпрокурору подання на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Станіслава Березкіна, який, за даними слідства, має відношення до заволодіння 20 млн дол. Ощадбанку.

Холодницький зазначив, що досудовим слідством було встановлено, що протягом вересня 2013 - січня 2014 років бенефіціарні власники групи "Креатив", діючи за попередньою змовою зі службовими особами ПрАТ "Креатив", службовими особами АТ "Ощадбанк", ТОВ "ЗМЖ", працівниками ПАТ "Креатив Груп" і ТОВ "Кредитне Брокерське Агентство", заволоділи грошовими коштами, отриманими ПрАТ "Креатив" в АТ "Ощадбанк" за договором кредитної лінії в сумі 20 млн дол., що на момент вчинення злочину становило 160 млн грн. 23 жовтня було повідомлено про підозру у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн доларів Ощадбанку, а також затримано низку посадовців цього держбанку і підприємств групи "Креатив".

Читайте також: Холодницький направив генпрокурору подання на депутата Березкіна

Загалом правоохоронці затримали і повідомили про підозру у присвоєнні 20 млн дол. Ощадбанку десятьом особам. Серед них був син чинного народного депутата, який разом з іншими бенефіціарними власниками групи "Креатив" набув корпоративні права ПАТ "Чорноморгідрозалізобетон", придбані за рахунок коштів банку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-