Канада та Україна розпочали перегляд угоди про вільну торгівлю

Канада та Україна розпочали перегляд угоди про вільну торгівлю

Укрінформ
Сьогодні відбудеться перше засідання Спільної комісії з імплементації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, українську делегацію в Оттаві очолює перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

Метою роботи комісії є аналіз успішності Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною протягом року з часу набуття нею чинності та напрацювання пропозицій для подальшого розвитку економічної співпраці між країнами.

Необхідність створення Комісії була визначена у тексті Угоди про вільну торгівлю, підписаному Степаном Кубівим й тогочасним міністром міжнародної торгівлі Канади Христею Фріланд у липні 2016 року. Згідно із документом, представники двох держав мали зустрітися для оцінки ефективності угоди через рік після набуття нею чинності.

Читайте також: Мінгареллі: Маємо прискорити реалізацію угоди про ЗВТ України з ЄС

Сторонам ще належить викласти свої переговорні позиції, утім Україна вже  запропонувала розширити дію Угоди на сферу інвестицій та послуг, не покритих чинним договором.  

Нагадаємо: Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності 1 серпня минулого року після чого Канада негайно скасувала 98% мит на українські товари. Натомість, для канадських товарів на українському ринку було одразу скасовано 72% мит, а упродовж 7 років безмитний експорт має вирости теж до 98%. Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель. Окремі розділи документа захищають електронну комерцію та інтелектуальну власність.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-