Москаль вимагає відновити вантажні операції на залізничних станціях Закарпаття

Москаль вимагає відновити вантажні операції на залізничних станціях Закарпаття

Укрінформ
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вимагає негайного відновлення вантажних операцій на 13 залізничних станціях області, які ПАТ «Укрзалізниця» визнало малодіяльними та збитковими.

Про це Москаль заявив у вівторок, 16 жовтня, під час наради з вирішення проблемних питань у зв’язку з намірами Укрзалізниці закрити вантажні операції на окремих залізничних станціях області, повідомляє його офіційний сайт.

“Ми маємо діяти в рамках закону, а відтак негайно відновити вантажні перевезення на вказаних станціях. Протягом шести місяців Укрзалізниця має призначити уповноваженого для проведення переговорного процесу з обласною та районними державними адміністраціями, районними радами та органами місцевого самоврядування, на яких розташовані станції Берегове, Великий Березний, Жорнава, Есень, Ясіня, Рахів, Кольчино, Чорнотисів, Рокосів, Боржава, Буштино, Тячів, Солотвино. Окрім того, на вказаний період має бути встановлено мораторій на створення Укрзалізницею штучних перепон для здійснення вантажних перевезень на цих станціях”, - вважає голова ОДА.

Представники районних адміністрацій наголосили на неприпустимості руйнування інфраструктурних об’єктів на залізниці, які з часом все одно доведеться відновлювати і нести через це суттєві збитки.

Читайте також: Розвиток залізничного транспорту неможливий без реформ - Омелян

Також було наголошено, що у рамках дії Закону України «Про місцеві державні адміністрації» органи влади залишають за собою право звернутися до суду за захистом прав суб’єктів здійснення господарської діяльності, які можуть постраждати через призупинення вантажних операцій на залізничних станціях.

Як повідомляв Укрінформ, ПАТ «Українська залізниця» пропонує часткового закрити об'єкти, що мають невеликий об'єм роботи - відгружають менше 60 вагонів в місяць. 5 вересня стало відомо про те, що ПАТ «Українська залізниця» звернулося до Закарпатської ОДА з проханням дати дозвіл на закриття понад 10 станцій в області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-