Президент підписав закон про посилення покарання за незаконну вирубку лісу

Президент підписав закон про посилення покарання за незаконну вирубку лісу

Укрінформ
Президент України підписав закон, згідно з яким в кілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняку. Закон набере чинності з 1 січня 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

“Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», згідно з яким у кілька разів підвищаться штрафи та зростуть строки позбавлення волі за незаконну вирубку лісу, знищення лісових культур та молодняку. Закон набуде чинності з 1 січня 2019 року”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Так, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняку природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, карається накладенням штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255 грн) до тридцяти (510 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від сімдесяти п’яти (1275 грн) до ста п’ятдесяти (2550 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно, громадян штрафуватимуть на суму від тридцяти (510 грн) до шістдесяти (1020 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від трьохсот (5100 грн) до шестисот (10200 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, переміщення через кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України, каратиметься позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Повторне порушення або порушення, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі каратиметься позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади, або права займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. За такі дії організованою групою чи в особливо великому розмірі чекає покарання позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У разі заподіяння істотної шкоди (що у дві тисячі й більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян - понад 34 000 грн) накладатиметься штраф у розмірі від тисячі (17 000 грн) до тисячі п’ятисот (25500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Якщо такі дії будуть вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, в інших особливо охоронюваних лісах, вони каратимуться штрафом від тисячі п’ятисот (25 500 грн) до двох тисяч (34 000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Незаконна порубка або перевезення, зберігання та збут лісу, що спричинили тяжкі наслідки (наслідки, які у п’ять тисяч (85 000 грн) і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян - ред.) каратимуться позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Читайте також: Гірські ОТГ очікують збільшення бюджетів шляхом оподаткування лісових земель

Окрім того, закон обмежує внутрішнє споживання українських лісоматеріалів необроблених 25 мільйонами кубічних метрів на рік.

Уряду доручається розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-